Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

halas w drzwiach Megane II


Rekomendowane odpowiedzi

te odgłosy z drzwi to faktycznie plastiki pod klamką.można je wyjąć nawet na upartego ręką, mają dwa zatrzaski u góry i na dole. ja poradziłem sobie z nimi ciutkę inaczej-użyłem taśmy teflonowej do uszczelniania gwintów rur-owinąłem dookoła bez demontażu plastików i teraz działa:-) swoją drogą dziwni mnie że nie ma pod nimi żadnych gumowych uszczelek.

 

W jaki sposób zdjąłeś te małe zaślepki od hands free? Małym śrubokrętem podważyć od strony zaczepów, czyli z góry i dołu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to chyba z lekka jest inna zaślepka dla SCII z HF i bez wedle zatrzasków.

Próbowałem je wyjąć od zewnątrz ale u mnie się nie dało i musiałem od wewnątrz zdjąć boczki i dopiero zaczepy te nacisnąć. Od zewnątrz troszkę ryzyko, można uszkodzić lakier.

Edytowane przez karllo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Połączono z istniejącym tematem.

 

Dzień dobry wszystkim :) ,

 

Mam problem z moją Megane. Jest to model Societe z 2005 roku. Przy klamkach znajdują się zaślepki widoczne na zdjęciach, które nieznośnie pukają mi przy trochę szybszej jeździe, ponieważ są lekko luźne.

Czy ktoś mógłby mi pomóc w diagnozie tego, co to właściwie jest i po co to jest?

Jakieś pomysły, jak usunąć ten luz? Przykleić to jakimś klejem?

Jestem zielony w tym temacie, a dźwięk wydobywający się z nich jest co najmniej irytujący.

Z góry dziękuję za pomoc :)!

 

Pozdrawiam.

post-85023-0-07565400-1451815544_thumb.jpg

post-85023-0-62455100-1451815550_thumb.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wytłumaczenie co to jest :).

A w jaki sposób pozbyć się w nich tego luzu?

 

EDIT: Znalazłem odpowiedź na moje pytanie na poprzedniej stronie. Postaram się coś podobnego z tym zrobić, gdy nie będzie już tak zimno na dworze. Pozdrawiam :)!

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chodzi o zaślepki to najłatwiej je wyjąć bez uszkodzenia lakieru prawo jazdami lub kartą plastikową.

Odnośnie drgania tych zaślepek to w Megan II w oryginale były montowane uszczelki piankowe i silikonowe pod zaślepką. W Migane III tego nie ma ale myślę że użyję zwykłej gumowej uszczelki o odpowiedniej średnicy i powinno być dobrze albo jakąś taśmę dwustronną piankową najlepiej do montowania lusterek albo listew drzwiowych.

Pozdrawiam

 

p.s. w Megan II potrafi jeszcze drgać zużyta klamka lub zaślepka zamka awaryjnego otwierania drzwi.

Jeśli komuś brzęczy tapicerka drzwi to pewno ma pourywane zatrzaski. Z tego co wiem to można je wymienić.

Mi kiedyś brzęczała osłona głośnika ale ze względu, że głośnik wymieniałem i urwałem w osłonie uchwyt montażowy to musiałem ją wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie ostatnio pojawiło się takie dziwne terkotanie, słyszalne tylko jak cichutko radia słucham. Terkotanie pojawia się przy dynamiczniejszym przyspieszaniu i ewidentnie dobiega gdzieś z głębi konsoli środkowej, ale to może być złudne. Nie mam pojęcia co to za draństwo, ciężki mi nawet szukać punktu zaczepienia :/ Tutaj jako ciekawostkę dodam, że dokładnie identyczny dźwięk miałem kiedyś w Seicento. Przy przyspieszaniu terkotało, ale tam gdzieś w okolicach koła od strony kierowcy, też we wnętrzu. Terkotanie znikało wraz z końcem zimy. Ciekawe czy w Megane będzie ten sam efekt...

Inna sprawa to czasem, przy wjechaniu w jakąś potężniejszą dziurę słyszę, według mnie w okolicach radia, stuknięcie czegoś. Kolejny dźwięk, co do którego jestem prawie pewny, że pochodzi z wnętrza i nie jest oznaką mechanicznej usterki. Ktoś ma jakiś pomysł co w okolicach konsoli środkowej może się obluzować i uderzać od czasu do czasu?

Edytowane przez droopy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

też miałem problem z odgłosami drgania w lewych tylnych drzwiach w m3 hb. Po zdjęciu boczka i tych piankowych wygłuszeń okazało sie że winne jest tzw cięgnio w czarnym pancerzu które biegnie od wewnętrznej klamki do zamka. W okolicy klamki w samym narożniku 4 - 5 cm od klamki wewnątrz drzwi to cięgno w pancerzu zakręca ( tak jakby było za długie). Pomogło  w samym narożniku drzwi między blachą a tym cięgnem podklejenie maty butylowej do wygłuszania. Po zmontowaniu wszystkiego ( boczek, klamka, panel podnoszenia szyby) hałas ustał. Przy zamykani drzwi było słychać taki charakterystyczny odgłos jakby coś się obijało o blachę, teraz tego problemu już nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kupując Megane, myślałem że te historie o trzeszczeniu, trzaskaniu i milionach innych dziwnych dźwięków, to taki trochę wymysł... No ale nie:)

Mogę potwierdzić to co napisał kzb3, u mnie za trzaskanie odpowiedzialne było dokładnie to samo cięgno, tylko że u mnie, z racji tego że ktoś coś kombinował i źle poskładał, cięgno było na takim specjalnym białym plastikowym elemencie, a powinno być pod nim, blokując go, aby nie miał możliwości obijania się o blachę.

Z kolei trzeszczenie w drzwiach ustąpiło w 90% po docięciu nożem lewej górnej części boczka (przy samej uszczelce), po prostu zrobiłem luz pomiędzy uszczelka a plastikiem boczka.

Edytowane przez Rbt86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!