Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wyłączenie ESP


Rafidi

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe info odnośnie tego, że ESP się wyłącza gdy się podniesie ręczny. Kiedyś słyszałem od kogoś, że się na ręcznym z ESP nie zawróci, specjalnie czekałem aż do zimy, żeby to przetestować i ku mojemu zdziwieniu, można było elegancko bokiem śmigać. Ale śnieg był za krótko, aby więcej się tym bawić. Nawet zacząłem podejrzewać jakąś awarię, albo brak tego systemu (według dokumentu sprzedaży auta, ESP i ASP jest na wyposażeniu).

 

Dodam, że wcześniej miałem clio II, aby wyłączyć ABS trzeba było wyciągnąć bezpiecznik z ABS'u, ale nie działał prędkościomierz, i nie nabijał KM na liczniku, a wspomaganie działało na największej czułości (można było kręcić kierownicą kładąc na nią przysłowiowe piórko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak miałem Clio Sporta to nie miałem na szczęscie w nim ESP :) ale ABS-u też nie lubie. w sporcie żeby wyłączyc Abs własnie trzeba było wypiac bezpiecznik z tym że u mnie wszystko działało poprawnie. świeciła tylko prawie cała deska :)

 

Czyli sposób można powiedziec przetestowany ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Czyli ustaliliśmy, że wyłączenie przycisku nic nie zmienia. Ja nie mogę latać bokami bo koło mi hamuje. Oczywiście na bardzo śliski jest to możliwe ale esp hamuje w sposób, dla mnie, nie przewidywalny. Jadąc w kontrolowanym poślizgu to nie jest efekt oczekiwany jeżeli jest dwóch kierujących. Też myślałem o bezpieczniku ale za dużo innych wad ma to roziwązanie. Czyli, po wymuszeniu poslizgu, ręczni nie powinien być zwolniony do końca. Też słabo:(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast w Megance 3 naciśnięcie przycisku powoduje wyłączenie tylko ASR. Nawet jadąc poniżej 50 km/h jeżeli wytrąci się auto z równowagi bez użycia ręcznego ( zaciągnięcie ręcznego włącza wszystkie systemy :D ) ESP działa dalej.

Ostatnio doprowadziło mnie to prawie do łez jak się chciałem poślizgać na lotnisku. :D

Podsumowanie:

1) wyciągnięcie bezpiecznika w kabinie nic nie daje (wyłącza abs i chyba asr, ale esp jest na innym bezpieczniku) - chyba, że trzeba wyciągnąć jakiś inny, nie ten opisany w instrukcji,

2) wyciągnięcie bezpiecznika/przekaźnika pod maską wyłącza też milion innych rzeczy, wiec rozwiązanie dosyć słabe (nie sprawdzałem tego osobiście).

Przeglądałem fora zagraniczne i jak na razie bez efektów, sytuacja wydaje się dosyć beznadziejna jeżeli chodzi o możliwość zabaw zimowych. Osobiście wydaje mi się, że jedyną nadzieją jest zmiana softwaru auta (w wersji RS meganki 3 jak się naciśnie przycisk to jest wyłączona wszelka kontrola trakcji, jeżeli się mylę to prosiłbym o poprawienie mnie). Pytanie gdzie można coś takiego zrobić... jakieś pomysły?

Od razu mogę powiedzieć, że na ASO raczej nie ma co liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że można esp wyłaczyć clipem, tylko wtedy, żeby się pobawić na placu trzeba będzie wyłączać, po zabawie włączać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam jakiś dziwny samochód - mogę wyłączyć układ przyciskiem i sam się nie włączy

Potwierdzam mam tak samo, wciskam przycisk zapala się kontrolka ostrzegawczo i mogę latać bokiem do woli. Przy wyższej prędkości się też sam nie załącza ESP, trzeba to zrobić ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Panowie marek_c i sebcio76 zauważyli że temat dotyczy M III i pomiędzy omawianymi w temacie i stawianymi za przykład uniwersalności, jest jeszcze kilka modeli i lat??

Po co to zamieszanie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież zakup tego auta, z tak działającym systemem to była Twoja decyzja, nikt na siłę Ci go nie wciskał.... Trzeba było wybrać coś innego, a nie teraz psioczyć...

 

Sorki Gojgien, ale powiem szczerze na jeździe próbnej nie pojechałem na zaśnieżone lotnisko patrzyć jak autko lata bokiem. ;]

 

@meganecoupe02: mam nadzieję, że coś takiego da się zrobić. W sensie, jeżeli da się wyłączyć esp przez interfejs ODB to jesteśmy prawie w domu. :mrgreen: Ogólnie to najlepiej by było zmienić właśnie zachowanie tego przycisku wyłączającego w tym przypadku ASR, bo znając życie da się to zrobić softwarowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!