Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ciśnienie spryskiwacza szyb


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.Mam pytanie czy w Megi III istnieje możliwość zwiększenia ciśnienia spryskiwacza szyby przedniej? Mam auto od niedawna i spryskiwacz w nim to porażka sika jak w starym pf 125p.Myślałem że w nowym aucie bedzie jakiś wysokociśnieniowy system a tu bieda z nędzą,cztery strumyczki ledwo do szyby docierają, a zwłaszcza jak jest spory wiatr.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może trzeba wyregulować dysze?

Przy najbliższej okazji nagram film i wrzucę, u mnie nie ma z tym problemu.

 

Dodano: 27 lut 2012 - 09:32

Tutaj filmik. Moze faktycznie nie jest to rewelacja, ale trzeba wziasc pod uwage, ze jednoczesnie ta sama pompka pompuje plyn na reflektroy (przynajmniej u mnie). https://www.youtube.com/watch?v=_L-KjyJggqs&feature=youtube_gdata_player

Jedyne, czego zazdroszcze wlascicielom Skody i VW to wlasnie dysze spryskiwaczow i caly ten uklad, bo pryska na cala szybe rewelacyjnie.

Edytowane przez prezes23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się wyregulować lepiej jak jest. W czasie jazdy jest całkowita tragedia - tak max do 1/3 wysokości szyby pryśnie. Co do grupy VAG to zamiennie jeżdżę Toledo (ten duży), spryskiwacze ksenonów i szyby rewelacja. Tam wystarczy moment by mgłowe spryskiwacze pokryły calutką szybą i nie ma większego znaczenia ile jedziesz.

 

Francuzi to ignoranci a system czyszczenia szyb to jeden z tych bezpośrednio przekładających się na poziom bezpieczeństwa.

 

p.s. jak już narzekam to pojadę po całości... spryskiwacze przednie projektował ignorant a tylne ignorant po lobotomii, bo tylna wycieraczka 5 razy przejedzie po brudnej szybie rysując ją zanim pocieknie (tak pocieknie) z dziury płyn! Poczekam aż minie gwarancja i coś z tym będę musiał zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekam aż minie gwarancja i coś z tym będę musiał zrobić.

Albo blisko wylotu na rurkę zawór zwrotny, (to można jeszcze w czasie trwania gwarancji zaryzykować)

albo w pobliżu klapy drugi zbiorniczek z pompką (choćby i za boczek bagażnika taki workowy, jak był w maluchach) i podciągnąć instalację.

Ten długi czas oczekiwania to właśnie wracający się płyn, z powodu jego różnicy poziomów względem zbiorniczka i długa rurka do wylewki na szybę klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kolego Liso można również zamontować spryskiwacze od nowego kangoo i cieszyć się pięknym zalewaniem przedniej szyby w naszych Szczeniaczkach 3. Mam takie u siebie (koszt w ASO dość znaczny, ale na aukcjach jeszcze tego nie ma) i efekt jest super. W oryginale miałem też w Lagunie II i tam się extra spisywały. Poszukałem w internecie i dowiedziałem się właśnie o tych z NOWEGO kangoo. Montaż to 3 minuty. Żadnego piłowania, cięcia itp. Kwestia regulacji.

 

Co do tylnej szyby, to jak wspomniał kolega gojgien kupujesz zaworek zwrotny (koszt od 4.50zł za sztukę) i montujesz możliwie blisko pompki. Wtedy po spryskaniu płyn nie ścieka do zbiorniczka tylko zostaje w rurce.

Edytowane przez norbert_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzła może już ktoś czy pasuja one również do MIII - pytam ponieważ spryskiwacze oryginalne/fabryczne do MIII i SIII mają inną referencję...

 

dobra wydłubałem i sprawdziałem wizualnie - wyglądały prawie identycznie jeśli chodzi o sposób montażu z tymi prezentowanymi w poscie wyżej więc zamówiłem :)

 

Dziś odebrałem i zamontowałem - pasują idealnie i w końcu spryskiwacz spełnia swoją funkcję prawidłowo ;)

 

Poniżej jedna fotka - od strony pasażera stary "standardowy" spryskiwacz

post-6565-0-35143400-1338496197_thumb.jpg

Edytowane przez athlon64x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Polecam każdemu tą operację. Ja zmieniałem w MIII. Dwie minuty. Przydatna szklanka wrzątku - rozszerza przewód i łatwiej go zdjąć i założyć na nową dyszę. Całą operacja zajmuje 2 minuty:). Pozostało mi jeszcze wyregulowanie ale nawet standardowo różnica jest ogromna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem w ASO (W Warszawie po kontakcie mailowym są dostępne od ręki na Puławskiej). Szukałem na allegro po numerze części ale nie znalazłem. Pozostało mi jeszcze ogarnięcie tej paskudnej tylnej sikawki i już będę zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Kolego Rivam, ciśnienie jest ok również i przy tych dyszach. Pozostaje tylko kwestia odpowiedniej regulacji. Jeśli u Ciebie z dysz wylatuje mało płynu lub pod małym ciśnieniem to może masz zapchane węzyki lub uszkodzoną pompkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!