Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czyszczenie intercoolera


Rms

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli z uwagi na zapchany odpowietrznik silnika olej był wypychany prawdopodobnie do węża idącego od odmy do góry itd. to prawdopodobnie zalega go dużo w intercoolerze (po przeczyszczeniu odpowietrznika silnik przestał brać olej) ale olej kapie z węża idącego od intercoolera, więc podejrzewam, że to ten wcześniejszy z ubytków.

Planuję wyczyścić intercooler. Moje pytanie do Was, czy aby wyjąć i wyczyścić intercooler muszę demontować pas przedni czy jest jakiś inny sposób na jego wyciągnięcie? Jak najłatwiej go wyjąć? Czym wyczyścić / przepłukać?

Czy coś jeszcze powinienem wyczyścić z oleju i czy gdzieś może jeszcze zalegać?

 

Dodano: 20 lip 2012 - 09:33

Gdyby ktoś miał kiedyś taki problem to napiszę...

Do wyjęcia intercoolera trzeba zdjąć zderzak ze zintegrowanym grilem, zamocowany na śrubach od góry i po dwie w nadkolach plus zatrzaski (światła zostają), halogeny w zderzaku jeśli są to oczywiście wypinamy kostkę. Trzeba też wcześniej zdjąć dolną osłonę silnika tą pod silnikiem (7 śrub). Intercooler wisi na jakby wieszakach. Przed zdjęciem go z nich odkręcamy jeszcze dwa węże wchodzący i wychodzący i to chyba tyle. Ja płukałem rozcieńczalnikiem uniwersalnym a potem ekstrakcyjnym. W sumie myślałem, że będzie tam więcej oleju niż było :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też wcześniej zdjąć dolną osłonę silnika tą pod silnikiem (7 śrub).

Wystarczy odkręcić trzy śruby, te co są połączone ze zderzakiem, osłona może zostać i wówczas kanał niepotrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!