Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wielka prośba o opinie


Fransik

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje pomocy.

 

Proszę o opinie tych dwóch samochodów gdyż chciałbym kupić samochód rodzinny tak do 20 tyś.

http://otomoto.pl/renault-scenic-2-0-16v-C25626634.html

http://otomoto.pl/renault-scenic-sliczny-1-8-klimatronic-C24599192.html

 

Nie mam pojęcia czy drogo czy tanio gdyż wcześniej nigdy nie posiadałem takiego rodzaju samochodu. Jedynie sedan i tyle. A jako że rodzina się powiększyła to zdecydowałem kupić Vana :)

Proszę -> prośba a nie proźba

Prawiłem tytuł bo w oczy bolą jak się na to patrzy :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy to 2 odsłona sceniica, drugi to scenic I phII :)

 

Ze zdjęć mało widać. Jeśli chodzi o pierwsze auto to jest wyposażone w silnik 2,0 benzyna, który podobno jest najlepszym wyborem, ponieważ często na forum pada komentarz, że 1,6 16v jest za słaby.

 

 

Ten drugi, to scenik pierwszy, po liftingu. Ten aukrat wyposażony w motor 1,8, wg mnie żadko spotykany. Ze zdjęć niczego niepokojącego nie widać. Karoseria chyba dobrze spasowana. Ale na już chyba opony do wymiany. To już chyba ostatni rok produkcji. Ogólnie mi się podoba ten kolor i te listwy :notacrook: Mieszkasz na miejscu, podjedź, zobacz :)

Proponuję skontaktować się z jakimś użytkownikiem sceniców na tym forum. Oba auta posiada gojgien :)

 

PS.

z tych trzech co widzę mają w swojej ofercie, ten wygląda najciekawiej ;)

Edytowane przez pcz_07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 ESP/ASR nie posiada, możesz powalczyć z ceną wyjściową. Z fotek, choć niewiele na nich widać detali wygląda na godnego zainteresowania.

2 to starszy model, poza podłokietnikiem dla kierowcy i automatyczną klimatyzacją to golec, a ceną niewiele odbiega od tego 1. Nie mówię przez to że jest zły, jednak moim zdaniem sceniol II (ten z nr1) jest wygodniejszy, a przy tym lepiej wyposażony. No i buda tego 1 jest tylko o jeden model starsza od obecnych, tego z pod nr 2, to już 2 modele do tyłu, licząc z liftingami 4.

 

Dodano: 27 sie 2012 - 13:06

Oba auta posiada gojgien

Co do starszego to posiadam tego jeszcze przed liftingiem S I ph I za to obydwa na dieslach, wiec na temat silników w prezentowanych się nie wypowiadam.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma ze soba nic wspólnego.

Ma natomiast z przyciskiem wyłączania ASR, którego na panelu po lewej od kierownicy nie widać.

Przycisk ten jak wiesz, jest zawsze pomiędzy przyciemnianiem oświetlenia kokpitu i prawym skrajnym, który zawsze jest od wyłączania fabrycznych czujników cofania. Tu jest tylko ten prawy, bo i czujniki fabryczne są na pokładzie.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak jak tutaj, tylko za regulacją jansośći tablicy i wnetrza jest jeszcze przycisk od wyłączenia ESP (ASR z resztą chyba też)

 

alufelgi w tym roczniku chyba powinny być inne, znaczy te chyba modelowo są starawe :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak pisałem, za przyciemnianiem jest miejsce, a nie przycisk ASR/ESP, wiec auto tego systemu nie posiada, a jest w opisie.

Felgami jeśli to nie system PAX, (a tu nie jest) bym się nie przejmował, to od gustu poprzedniego i przyszłego właściciela zależy, na jakich auto będzie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy to 2 odsłona sceniica, drugi to scenic I phII :notacrook:

 

Ze zdjęć mało widać. Jeśli chodzi o pierwsze auto to jest wyposażone w silnik 2,0 benzyna, który podobno jest najlepszym wyborem, ponieważ często na forum pada komentarz, że 1,6 16v jest za słaby.

 

 

A jak silnik 2.0 prezentuje się pod gaz ? bo własnie z myślą kupna samochodu z benzyną myslę od razu założyć gaz, bo wywalac 6zł za litr diesel to cięzko mi się to widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam proźbe do was serdeczną dla wtajemniczonych. Czy ten samochód http://otomoto.pl/renault-scenic-2-0-16v-C25626634.html to cena która jest podana to jest wysoka czy standardowa z tego rocznika ? oczywiście jakieś negocjacje pójdą ale to swoją droga. Bo kurcze jutro jade go oglądać i nie wiem jak mam do tematu podchodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena taka średnia (jak na sprowadzony), ale uważaj samochód przygotowany do sprzedaży przez wypolerowanie lakieru. Wtedy trudniej odnaleść lakierowane elementy (wiadomo idealny świerzy lakier nie ma nawet drobnych zarysowań). Jak poczytałeś to forum to wiesz co głównie sprawdzać przy zakupie.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!