Jump to content

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Recommended Posts

ghetti    0

Witajcie,

dziś rano gdy ruszyłem spod domu i skręciłem kierownicę maksymalnie w lewo (przy końcowym etapie skręcania) usłyszałem dwa niepokojące trzaski jakby ktoś łamał plastik, przy maksymalnym skręcie w prawo nie ma takiego objawu. Wysiadłem z samochodu i zacząłem kręcić kierownicą trzaski są tylko w kabinie, pod maską oraz na zewnątrz pojazdu ich nie słychać. Po zmianie wysokości kierownicy (mam możliwość regulacji wysokości) trzaski ustały przy skręcie w lewo za to pojawiły się po niewielkim skręcie w prawo (za punk odniesienia biorę koła ustawione na wprost), są cichsze jak na początku ale słychać jakby coś tarło o coś. Co może być przyczyną tej sytuacji?

Pozdrawiam

ghetti    0

Cześć,

tak trzaski, tarcie ogólnie cały ten hałas wynika z taśmy poduszki orientujesz się jak go zniwelować?.

Oraz kolejny problem pojawił się dziś rano mianowicie zaświeciła mi się kontrolka poduszki oraz pojawił się komunikat "lenkradsperre defekt" co po przetłumaczeniu daje uszkodzenie blokady kierownicy. Sprawdziłem styki kostek pod fotelami to nie to, ale udało mi się zaobserwować inną ciekawą sytuację kręcę kierownicą to raz włącza się ten komunikat i zapala się lampka "SERVICE" a raz gaśnie tak jakby w zależności od ułożenia kierownicy pojawiała się usterka w postaci braku blokady kierownicy, i znikała. Ma ktoś jakieś rozwiązanie problemu?

burkots    1

Taśma w kierownicy. Koszt w ASO 1000-1500zł. Poszukaj na Allegro - regenerują tą usterkę za ok 200zł z tym, że trzeba samemu wymontować i wysłać...

Miałem to samo z poduszką i blokadą kierownicy.

Poprawiłem kostkę od poduszki pod fotelem pasażera i jak ręką odjął.

Obiboc    6

Jak trzeszczy w kierownicy 99% poszła taśma. Mozna kupić nowy element w aso za cenę podaną wyżej albo poszukać na forum lub allegro osób naprawiających.

Można tez spróbować zrobić samemu jest cały watek na forum ale... myk jest z dostaniem samej taśmy odpowiedniej długosci.

Edited by Obiboc

misiek126    2

kolego na 100% przestawiła ci się zębatka w zwijaczu i doszło do zerwania taśmy i dlatego zaświeciła ci się kontrolka z poduszek. Podczas zerwania się taśmy doszło do złamania takiego plastiku co dociska taśmę i tyle. Radzę zregenerować bo kupując używany może ci się rozlecieć bo tygodniu kręcenia kierownica.

ireks67    0

Gapa ze mnie. Temat dogłębnie opisany kilka tematów wcześniej.

Proszę o usunięcie tego posta.

Edited by ireks67