FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: Trzaski spod kierownicy - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Megane II phI
Trzaski spod kierownicy

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   ghetti 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Auto:Renault Megane II
  • Silnik:1.5 DCI
  • Przebieg (tys.km):147

Napisano 15 październik 2012 - 11:41

Witajcie,
dziś rano gdy ruszyłem spod domu i skręciłem kierownicę maksymalnie w lewo (przy końcowym etapie skręcania) usłyszałem dwa niepokojące trzaski jakby ktoś łamał plastik, przy maksymalnym skręcie w prawo nie ma takiego objawu. Wysiadłem z samochodu i zacząłem kręcić kierownicą trzaski są tylko w kabinie, pod maską oraz na zewnątrz pojazdu ich nie słychać. Po zmianie wysokości kierownicy (mam możliwość regulacji wysokości) trzaski ustały przy skręcie w lewo za to pojawiły się po niewielkim skręcie w prawo (za punk odniesienia biorę koła ustawione na wprost), są cichsze jak na początku ale słychać jakby coś tarło o coś. Co może być przyczyną tej sytuacji?
Pozdrawiam
0

Sprawdź:

Giełda:

Części samochodowe

Samochody używane

#2 Użytkownik jest zalogowany   P_r_z_e_m_o 

• Wyświetl blog
  • Wyświetl galerię
  • Grupa: Mod Team
  • Auto:Scenic Kaleido / Vectra C
  • Silnik:1,6/16V K4M7 / 2,0 TDi
  • Przebieg (tys.km):~200

Napisano 15 październik 2012 - 19:56

Taśma poduszki ??
Pozdrawiam - P_r_z_e_m_o
Dołączona grafika
Zaglądnij TU - hasło: renault
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   ghetti 

• Auto:Renault Megane II
  • Silnik:1.5 DCI
  • Przebieg (tys.km):147

Napisano 02 listopad 2012 - 12:57

Cześć,

tak trzaski, tarcie ogólnie cały ten hałas wynika z taśmy poduszki orientujesz się jak go zniwelować?.

Oraz kolejny problem pojawił się dziś rano mianowicie zaświeciła mi się kontrolka poduszki oraz pojawił się komunikat "lenkradsperre defekt" co po przetłumaczeniu daje uszkodzenie blokady kierownicy. Sprawdziłem styki kostek pod fotelami to nie to, ale udało mi się zaobserwować inną ciekawą sytuację kręcę kierownicą to raz włącza się ten komunikat i zapala się lampka "SERVICE" a raz gaśnie tak jakby w zależności od ułożenia kierownicy pojawiała się usterka w postaci braku blokady kierownicy, i znikała. Ma ktoś jakieś rozwiązanie problemu?
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   burkots 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:Dacia Duster kiedyś MEGANE II PH I
  • Silnik:1.5 kiedyś 1.9
  • Przebieg (tys.km):51000

Napisano 02 listopad 2012 - 14:52

Taśma w kierownicy. Koszt w ASO 1000-1500zł. Poszukaj na Allegro - regenerują tą usterkę za ok 200zł z tym, że trzeba samemu wymontować i wysłać...
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Lukasz_Koszalin 

• Auto:Megane II
  • Silnik:1,9 Dci
  • Przebieg (tys.km):181 000

Napisano 31 styczeń 2013 - 13:54

Miałem to samo z poduszką i blokadą kierownicy.
Poprawiłem kostkę od poduszki pod fotelem pasażera i jak ręką odjął.
Dołączona grafika
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Obiboc 

• Auto:Megane II Ph I GrandTour
  • Silnik:1,5 dci 74 kW
  • Przebieg (tys.km):170

Napisano 01 luty 2013 - 09:45

Jak trzeszczy w kierownicy 99% poszła taśma. Mozna kupić nowy element w aso za cenę podaną wyżej albo poszukać na forum lub allegro osób naprawiających.
Można tez spróbować zrobić samemu jest cały watek na forum ale... myk jest z dostaniem samej taśmy odpowiedniej długosci.

Użytkownik Obiboc edytował ten post 01 luty 2013 - 09:46

0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   misiek126 

• Auto:megane II
  • Silnik:1,5
  • Przebieg (tys.km):165000

Napisano 18 luty 2013 - 19:58

kolego na 100% przestawiła ci się zębatka w zwijaczu i doszło do zerwania taśmy i dlatego zaświeciła ci się kontrolka z poduszek. Podczas zerwania się taśmy doszło do złamania takiego plastiku co dociska taśmę i tyle. Radzę zregenerować bo kupując używany może ci się rozlecieć bo tygodniu kręcenia kierownica.
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   ireks67 

• Auto:Megane II phI
  • Silnik:1,6 K4M
  • Przebieg (tys.km):160

Napisano 10 czerwiec 2013 - 13:21

Gapa ze mnie. Temat dogłębnie opisany kilka tematów wcześniej.
Proszę o usunięcie tego posta.

Użytkownik ireks67 edytował ten post 11 czerwiec 2013 - 19:31

0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1