Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam banalne ale zagadkowe i nurtujące mnie od jakiegoś czasu pytanie.

Co oznacza na wyświetlaczu klimatronika litera A w kółku ze strzałkami ?

Chodzi o to , że u mnie w ogóle nie ma czegoś takiego. Gdzieś wyczytałem , że ponoć to jest ikonka obiegu zamkniętego ale u mnie jak włączę tą funkcję to się sam przycisk podświetla na żółto i nic więcej. Dodam też, iż na moim wyświetlaczu nie ma w ogóle takiego piktogramu ( tzn. nie widać jego tła , bez względu na to czy byłby zapalony czy też wygaszony). Może trochę zamotałem ale chciałem się dowiedzieć czy były może różne wyświetlacze montowane w zależności od rocznika ?

Dodam jeszcze , że w miejscu gdzie widnieje piktogram wskazujący kierunek wybranego nawiewu ( szyba, środek kratki , nogi) mam jeszcze jeden taki trójkącik usytuowany po między szyba a środek. Sęk w tym , że on nigdy się nie zaświecił i prawdopodobnie niczemu nie służy. Widać go natomiast jak słońce zaświeci mocno w wyświetlacz klimy.

 

Na sam koniec ( skoro już się rozpisałem) to dla czego jak w zimie uruchomię silnik i włączę ogrzewanie ( na postoju przed domem grzeję go nieraz kwadrans i idę kawę dopić) to jak włączę obieg zamknięty to jak wrócę do auta to jest on już wyłączony ???

Dodam , że nic mi nie wiadomo abym posiadał to ustrojstwo od nowszych rocznikowo modeli - czyli system badający stan powietrza w kabinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyżbyś nie czytał instrukcji swojego samochodu?

Niestety nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie, z wyjątkiem śladu na ostattnie.

Oplu Astrze III i IV jest coś takiego, że obieg zamknęty otwiera się automatycznie po 15 minutach pracy - może tu też to zastosowali? Nie wiem. W SII na pewno nie - można na obiegu zamkniętym i pół Europy przejechać. Ale zapewne i to jest w instrukcji.

Post nie miał być złośliwy - czasami warto czytać instrukcję przy choćby jak piszesz porannej kawie. Można odkryć nowe funkcje samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post nie miał być złośliwy - czasami warto czytać instrukcję przy choćby jak piszesz porannej kawie. Można odkryć nowe funkcje samochodu.

Czasami warto poczytać ze zrozumieniem posta a nie jadem pluć.

Tłumaczę , że u mnie nie ma tego A w kółeczku ani na panelu klimy ani nic o tym nie ma w instrukcji. Mam Scenica z 2010r i po prostu chyba nie mam jeszcze tej funkcji a chciałem się zorientować co ona oznacza.

 

znam ten wątek ( sam brałem w nim udział) ale nie śledziłem wszystkich postów do końca. Ogólnie to różne definicje tej funkcji się pojawiają.

Dodam tylko , że nie mam (podobno) Systemu monitorującego stan jakości powietrza w kabinie ale miałem raz podobną sytuację jak jeden z forumowiczów ,że jak zacząłem wyprzedzać ( gaz w podłogę) to nagle szyby zaszły parą , że nie dało się dalej jechać. Uważam to za bardzo niebezpieczne zjawisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!