Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

spaliny w kabinie


krystianoss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolegów ponownie. Mam spory problem w moim megane II z 2007r. a mianowicie zapala mi się na wyswietlaczu błąd wtrysków i na momęcie pojawia się zapach spalin w kabinie pojazdu silnik 1.5 Dci 105km. sterowanie nawiewami manualne. Czym to może być spowodowane? kiedyś czytałem gdzieś ze była na to lub na podobny przypadek akcja serwisowa aso, ale nie mogę tego znaleźć... Dlatego proszę o pomoc :)

Pozdrawiam krystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic więcej nie napiszę, bo to tylko przypuszczenia, zresztą o tym błędzie i o EGR jest już sporo napisane. Fakt że nie w tych 106 konnych silnikach ale tematyka ta sama.

Moim zdaniem należy te objawy rozpatrywać pod tym kątem.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sprawdziłbym czy nie puściła któraś z podkładek miedzianych pod wtryskiwaczem. Łatwo to można dostrzec, widać wtedy nalot ropy,"syf" wokół podstawy wtrysku.

Edytowane przez hymmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam. ja miałem taki sam problem. jeden z wtrysków przepuszczał paliwo na uszczece miedzianej( ASO 8 zł) paliwo się spalało na gorącym silniku... oczywiście fachowiec chciał mi regenerować wtrysk...ale za wczasu zorientowałem się co jest grane... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a moze jakies foto byscie dali rade wstawic bo ja jestem ciemny w sprawach mechaniki :/ pozdrawiam :!:

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

 

Dodano: 14 mar 2013 - 21:19

Koledzy nie są to uszczelki wtryskiwaczy... wszystko dzisiaj sprawdziłem i wtryski są suche... natomiast martwi mnie inna sprawa, a mianowicie doszedłem do tego ze po pewnym czasie jazdy po tym jak silnik się rozgrzeje zaczyna pracowac nierówno, ale nie jest to przez cały czas tylko przez chwile jest to jakiś dziwny chałas a mianowicie coś tak jakby brzęczało i w tym momęcie coś gdzies przepuszcza spaliny w miejscu zaznaczonym na zdjęciu (z tyłu komory) zauważyłem je pod światłem latarki...

post-52053-0-33608900-1363292378_thumb.jpg

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mojej fotce masz karbowaną rurkę, która jest do kolektora wydechowego śrubami przykręcona, a do żeliwnego kolanka na opasce.. Czy to mało miejsc które mogą być nieszczelne??

Jest jeszcze taki patent jak lusterko, albo kamerka w telefonie lub internetowa do laptopa podłączona, by zobaczyć to czego oko z przodu nie dostrzega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam Was.

mam podobny problem, więc stwierdziłem, że się podepnę zamiast zakładać nowy temat.

U mnie dla odmiany czuć jakby paliwem w aucie. Do tego mam wrażenie, że zapach jest bardziej intensywny z tyłu auta (bagażnik/tylna kanapa). Nie widzę żadnych plam pod autem, paliwa nie ubywa w sposób jakoś zauważalny. Pomóżcie proszę bo muszę to naprawić, gdyż wożę autem dziecko i boję się jakiegoś podtrucia...

 

 

No i sprawa się wyjaśniła. Poszperałem dokładnie i znalazłem upchniętą w bagażniku butelkę z resztką depresatora do diesla z zimy. Butelka lekko pękła i część się wylała, stąd taki smród. Na szczęście zawsze wożę takie rzeczy owinięte jeszcze w coś więc chyba nie wylało sie na materiał w bagażniku.

Edytowane przez Slowik8609
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!