Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam dziwny problem z zawieszeniem, a mianowicie przy pełnym skręcie w lewą lub prawą stronę występuje efekt "zósemkowanego koła". Łożyska Mc Phersona wymienione (bo to je podejrzewałem) ale nic nie pomogło.

Wykryłem, jeszcze luz na maglownicy która pewnie będzie do wymiany. Czy maglownica może powodować takie zjawisko ?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem wsiadłem dzisiaj do samochodu wyjeżdzam z placu a tu nagle dziwny dźwięk tarcia, przy prawie maksymalnym skręcie w obie strony.Panowie proszę o pomoc czy winą tego może być brak płynu wspomagania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem wsiadłem dzisiaj do samochodu wyjeżdzam z placu a tu nagle dziwny dźwięk tarcia, przy prawie maksymalnym skręcie w obie strony.Panowie proszę o pomoc czy winą tego może być brak płynu wspomagania??

Mam podobny problem więc podpinam się pod pytanie- przy skręcie w prawo/lewo słychać jakieś trzaski, jakby napinanie sprężyny, coś w tym rodzaju, ciężko określić. Dzieje się tak najczęściej podczas jazdy, chociaż przy kręceniu w miejscu też to czasem słychać.

Czytałem kiedyś że są to objawy uszkodzonych łożysk amortyzatora. Może tak być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Moja Megane IIphI miała podobne objawy trzasków przy maksymalnym skręcie i zazwyczaj objawy te były najgłośniejsze podczas parkowania. Pomogło dociągnięcie śrub mocujących maglownice do ramy zawieszenia. Dziwne w tym wszystkim było to, że trzaski wyciszały się gdy padało a gdy było gorąco dźwięk się nasilał.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem jak jest auto zimne to jest ok przy skrecaniu na maxa ale jak rozgrzeje sie auto odnośnie dłuższej jazdy to potem slychać jak by gume która osiera o gumę w serwisie pytałem sie co to moze być powiedział ze łożysko albo poducha amortyzatora lecz można jezdzic az bedzie częściej slychać i ogolnie . wiec poczekam do wymiany amorkow i wtedy wymienie wszystko za jednym zamachem . narazie to nie przeszkadza bo robie krótkie odcinki ale sie zobaczy jak nad morze pojade i wróce . pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zero luzów. gumy stabilizatora ok lozyska macphersona wymienione(natabene niebyly powodem) .ale w gorące dni i po dlurzszej trasie skrzypi i trzeszczy z przodu jak stary drabiniasty woz.. udalo sie już komus to opanowac ?.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.7

Ludzie :D Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach ;)

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :D Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas ;) ;) -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A więc skrzypienie jak u kolegi też dokucza mi po dłuższej jeździe . Amorków i łożysk jeszcze nie wymieniałem i też się zastanawiam co to może być te skrzypienie po dłuższej jeździe . wróciłem z nad morza i dalej skrzypi jak rozgrzane auto . Czy ktoś też tak ma lub miał i może się wypowiedzieć co to jest dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie również mam ten sam problem z tarciem jakby gumy przy skręcie...Czy możecie się podzielić jakie mieliście przyczyny? U mnie mechanik wymienił łożyska mcphersona a;e nic nie pomogło...

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja też walczę już chyba z 2 miesiące z takimi objawami. Wymieniłem już i łożyska amortyzatora z poduszkami i sprężyny, tuleje wahaczy, łączniki. W zasadzie wszystko. Teraz jest decyzja żeby wrócić do poprzednich łożysk i poduszek (tych starych które mam) bo przed remontem zawieszenia tych odgłosów naciąganej sprężyny przy skręcaniu nie było. Oczywiście jak ustalimy co generuje te hałasy to napiszę.

Powiem tylko że oryginalnie miałem zamontowane poduszki i łożyska amort z SNR. Teraz założyliśmy z KYAB. Już po ich założeniu gdy pojawiło się to trzeszczenie mechanik ściągnął do warsztatu 3 różne komplety poduszki i łożyska amortyzatora: KYAB, SNR i SACHS. Sam je oglądałem i mogę powiedzieć że SNR jest wykonany z innego plastiku, który jest miękki lekko się poddaje, i wygląda na solidniejszy niż w dwóch pozostałych. Mechanik powiedział że na próbę założymy z powrotem te stare poduchy i zobaczymy czy przypadkiem ten dźwięk nie jest generowany przez nowe poduszki. Dam znać jak poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to coś pomoże ale ostatnio żona prowadziła a ja siedziałem na miejscu pasażera. Podjechaliśmy na stację i znowu usłyszałem ten dźwięk. Kiedy staliśmy w kolejce zacząłem bujać się w fotelu na boki i usłyszałem znowu ten dźwięk. Czyli nie zależne to jest czy samochód stoi czy nie... Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Czy przypadkiem dźwięk nie niesie się z tyłu? adamos czekam na rezultat Twoich działań

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!