Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

biegi dmuchawy siadają parami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Akurat mojego przypadku na forum nie znalazłem, ale może jakaś dobra dusza pomoże :)

Scenic poliftowy to i dmuchawa poliftowa, tj przekręcamy w lewo i 4 biegi zamkniętego nadmuchu, przekręcamy w prawo i 4 biegi nadmuchu otwartego.

W zimę zaczęły się cyrki, na początku nie działały 2 pierwsze biegi, czy to obieg zamknięty czy otwarty, Tzn działały co jakiś czas, ale rzadziej niż częściej, kolejne dwa czyli 3 i 4 działały normalnie.

Aktualnie 1 i 2 bieg nie działają w ogóle, 3 i 4 czasami, bardzo czasami. Gdzieś od miesiąca tak jest, co to może być i jak to szukać i naprawiać?

Pomocy proszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum przewertowałem wzdłuż i wszerz, wszystkie tamaty o siadającym nawiewie i było że albo nie działa wogóle, albo tylko 6 bieg, a nic o przypadku podobnym jak mój. Wtyczki przy panelu oczyszczone, przeczyszczone i poprawione, nic nie dało. :-( także wątpie i we wtyczki przy module (rozumiem że to ten pod deską rozdzielczą od strony pasażera - pod rurą od prawego wywiewu?), dzisiaj go sprawdzę.

Zima idzie, a bez nawiewu ciężko będzie.

Edytowane przez pirat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być sam moduł albo i silnik wentylatora......

Kiedy pracuje na niższych obrotach jest do niego doprowadzany mniejszy prąd. Jeśli są wytarte szczotki, albo komutator na wirniku, wówczas ten prąd może być za słaby by się przebić przez zanieczyszczenie albo mikro przerwę. Przy wyższych biegach prąd jest większy i jeszcze działało, usterka jest jednak postępująca jak te elementy się zużywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

także wątpie i we wtyczki przy module

Oj mógłbyś się zdziwić, wystarczy niewielka przerwa na druciku, nawet tego nie będziesz widział i dmuchawa tak się będzie zachowywała.

Musisz to dokładnie sprawdzić. Obejrzyj też jak wyglądają styki w panelu regulacji nawiewem/dmuchawą, tam też może nie być pewnego styku.

Nie można, jak napisał gojgien modułu i samej dmuchawy.

 

Coś mi się nie napisało, więc jeszcze raz.

Nie można, jak napisał gojgien, wykluczyć modułu i samej dmuchawy

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łopatologicznie poproszę, czy w Scenicu I PhII (wersja z klimatyzacją) tak samo się dostaje do modułu dmuchawy jak w scenicu PhI? tzn jest za schowkiem pasażera? Tzn. po kolei: ściągnąć osłony głośników na desce, odkręćić śrubki, podważyć w kliku punktach górną część deski i ściągnąć ją, a następnie wymontować kanał idący od dmuchawy do prawego nawiewu w desce, a pod nim chowa się moduł? Czy to będzie za skrzynką bezpieczników w kabinie po lewej stronie?

Edytowane przez pirat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Scenicu I nie ważne czy PhI czy PHII, z klimatyzacją czy bez, moduł znajduje się za schowkiem pasażera.

Dostęp do niego opisałeś powyżej. Dmuchawa znajduje się za schowkiem pasażera, dostęp od dołu, po odsłonięciu wygłuszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!