Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ciągle zapalone światła wstecznego+czujnik cofania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od czasu do czasu spotyka moją Megi taki ból, że po cofnięciu i wybiciu biegu wstecznego nadal są zapalone światła wstecznego i działają czujniki cofania (logiczne). Po kilku wbiciach i wybiciach biegu światła gasną i wszystko jest ok, jednak czasami zdarza się, że za chorobę nie chcą się zgasić.

Czy ktoś z forumowiczów miał taki problem?

Zastanawiam się czy to jest problem tylko i wyłącznie czujnika przy skrzyni czy jakiegoś włącznika przy gałce zmiany biegów (o ile jest tam coś takiego)i jak to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej czujnik cofania. Najprościej sprawdzić wrzucić wsteczny i wypiąć wtyczkę z czujnika, niestety do tego potrzeby jest dostęp od spodu auta.

Najlepiej sprawdzać jak usterka wystąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale jakiego efektu mam się spodziewać i co to oznacza?

Wbijam bieg -> świecą światła = OK

Wybijam bieg -> świecą światła -> wypinam wtyczkę i dalej świecą co to oznacza?

wybijam bieg -> świecą światła - > wypinam wtyczkę i światła gasną = awaria czujnika(dobrze kombinuję?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybijam bieg -> świecą światła -> wypinam wtyczkę i dalej świecą co to oznacza?

A faktycznie tak masz, czy sobie tylko wymyśliłeś taką opcję bez sprawdzania???

Przy drążku biegów nie ma wyłącznika świateł cofania. Jest tylko czujnik na skrzyni, czasami dwa w zależności od skrzyni i resztą zarządza UCH.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie tak masz, czy sobie tylko wymyśliłeś taką opcję bez sprawdzania???

To jest moja hipoteza, będę sprawdzał w weekend ponieważ teraz nie mam dojścia do kanału.

A co byście przypuszczali w takiej sytuacji j.w. ? Czujnik? czy problem z kompem ( w co wątpie)

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypiąłem czujnik w momencie kiedy mi się znowu zawiesił, światła zgasły, czujniki przestały działać.

Rozumiem, że czujnik do wymiany.

Czy przy wymianie opłaca się wymieniać olej w skrzyni (132kkm)czy jeszcze poczekać.

Możecie koledzy zerknąć czy ten będzie pasował, czy szukać czegoś lepszego?

http://allegro.pl/show_item.php?item=3564796042

Edytowane przez Zmijasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz jeden czujnik na 3 piny to ten z aukcji będzie pasował. na niektórych skrzyniach są 2 czujniki po 2 piny, wówczas muszą być inne. No ale to zapewne już wiesz, bo widziałeś jak Twoja wtyczka wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz jeden czujnik na 3 piny to ten z aukcji będzie pasował

Tak mam 3 pinowy. Chodzi mi czy są jakieś lepsze i gorsze? I do jakiej grupy zalicza się ten alle.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok decyzja podjęta - czujnik do wymiany (narazie śmigam bez świateł :) ) a co z tym olejem w skrzyni? Czy przy 132 tys km zrobić wymianę oleju w skrzyni za jednym razem? W sumie przy wymianie trochę wycieknie, i trzeba będzie dolać, to może wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!