Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak odłączyć zawór EGR 1.9 dTi


tomekkw

Rekomendowane odpowiedzi

Ja go mam odpietego, choć wciąż zabieram się do zaslepienia go bo tak to na CLIPIE jest błąd (choć kontrolek nie ma żadnych, typu SERVICE, auto dobrze jeździ w moim przypadku nawet lepiej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

To będzie mój pierwszy post na forum, więc przy tej okazji dzień dobry wszystkim bardzo :)

Mam Megankę (wersja jak widać obok) od ponad pół roku i póki co na wszystkie pytania udawało mi się znaleźć odpowiedź, więc nawet nie musiałem pytać.

Teraz jednak pozwolę sobie odkopać na chwilę ten temat. Mam pytanie, czy ktoś mógłby potwierdzić to co napisał kolega Tomik powyżej? Jeżdżę z odłączonym EGR od początku (za radą od poprzedniego właściciela), jednak... u mnie jego odłączenie powoduje zaświecenie kontrolki błędu silnika (co zaczyna mi przeszkadzać, bo jeżeli pojawi się jakiś inny błąd to nawet tego nie zauważę). A trafiwszy na takie stwierdzenie zastanawiam się, czy jeżeli jest prawdziwe, to znaczy że u mnie dzieje się coś dziwnego? I czy powinienem coś innego (przepływomierz? nie wiem co jeszcze blisko z EGR współpracuje) sprawdzić? Na co dzień, gdy EGR jest odłączony, kontrolka gaśnie po zagrzaniu się świec i od razu zapala się na nowo i już nie gaśnie. Gdy podłączę EGR - po zagrzaniu świec gaśnie i wszystko jest normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

witam własnie w czoraj zaslepiłem zawór egr i problem z głowy.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

 

Proponuję Koledze zapoznać się z regulaminem forum, bo widać że ten punkt programu został pominięty podczas rejestracji.Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Jak zaślepić zawór egr w silniku 1.9 dti 80KM f9q 744 (jest to taki zawór jak w silnikach dci)? Szukałem na forum opisu krok po kroku ale niestety takiego nie znalazłem. Mi mechanik obrócił egr i przykręcił go na dwie śruby ale niestety chlapie mi teraz trochę olej z tego miejsca gdzie jest przykręcony zawór. Olej widać na masce i osprzęcie silnika w pobliżu zaworu egr - wcześniej tego nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A zna ktoś może wymiary tej zaślepki która odcina dolot spalin (przed egr)? Na allegro razem z opaską montażową i przesyłką kosztuje 70 zł - to trochę sporo. Mam gdzie sobie taką wytoczyć tylko nie znam wymiarów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!