Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak swiatel Stop MeganeII


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wczoraj wieczorem jak wracalem do domu na komputerze pojawil sie komunikat "Electronic Failure" i zaswiecila sie zolta lampka SERVICE. Okazalo sie , ze nie mam swiatel STOP.

 

Sprawdzilem w skrzynce bezpiecznikow pod kierownica, bezpiecznik od swiatej stop nie jest przepalony. Moze cos siadlo w drugiej skrzynce bezpiecznikow w komorze silnika (utrudniony dostep), albo jakas wtyczka zamokla... Moze ktos z was wie co jest przyczyna tej usterki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na gorze klapy, jak ja podniesiesz (pod tym mini daszkiem), miedzy zawiasami masz waz gumowy, w nim sa przewody. ale to tylko czesc, reszte masz za kloszami (4 sruby palcami odkrecasz, potem niestety szarpiesz klosze do tylu - dwa zatrzaski) ale to predzej chyba jednak cos blizej bezpiecznikow... w lewym progu masz cala wiazke kabli idaca na tyl auta (pod plastykami na progach - lekko podebrac palcami i do gory, latwo puszczaja) moze gdzies po drodze kabel padl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj postaram sie zajrzec pod ta oslone, sprawdze kable. Dzien przed ta usterka mialem tez problem z ABS'em. Mianowicie zapalila sie kontrolka i ABS przestal dzialac. Lecz po ponownym uruchomieniu auta , wszystko wrocillo do normy - ABS dziala do tej pory.

Moze swiatla STOP i poprzednia usterka ABSu sa jakos powiazane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zaraz... bo pisales o drugiej skrzynce (w komorze silnika) a sprawdzales w ogole tamte bezpieczniki?

 

a co do ABS'u kiedy Ci padl, tzn w jakich warunkach, co robiles z autem? ja ostatnio pierwszego wieczora ze sniegiem, na parkingu centrum rozbroilem abs do (ABS)+SERVICE+STOP :mrgreen:

 

moze w kompie cos "iskrzy" ciezko tak odgadnac... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sprawdzalem , bo jak zdjalem ta plastikowa obudowe w komorze silnika , to wogole bezpiecznikow nie widzialem :mrgreen:

ABS padl na mrozie, jak jechalem na sliskim. W pewnym momencie spojrzalem na wskazniki i zauwazylem swiecaca sie pomaranczowa kontrolke ABS. Depnalem na pedal hamulca i faktycznie nie mialem ABSu. Zostawilem auto gdzies na godzine na parkingu, no i potem juz byl ABS. Dopierdo wieczorem pojawil sie komunikac ELECTRONIC FAULT , no i od tamtej pory nie mam swiatel STOPu.

Troche to niebezpieczne, bo ktos mi moze w tyl wjechac i oczywiscie wina spadnie na mnie.

Chyba jutro , albo najpozniej pojutrze przejade sie do salonu. Chyba , ze ktos zna jakiegos elektromechanika we Wroclawiu, ktory moglby to naprawic ?

 

Auto kupilem w pazdzierniku i dopoki bylo cieplo to wszystko bylo okej.

Widocznie francuska elektronika niezbyt dobrze znosi temperatury ponizej zera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przezylem zeszla zime (a moja megi byla wtedy dopiero z salonu) i jedyny problem jaki mialem to ze spala mi rope, na dotarciu zjadla troche oleju i spalilem dwie zarowki... ;P musiales kiepsko trafic lub po liftingu wprowadzili jakies "madre innowacje" :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba , ze ktos zna jakiegos elektromechanika we Wroclawiu, ktory moglby to naprawic ?

Mam znajomego w ASO w Długołęce - odezwij się (przypomnij się ) jutro rano do mnie, do 11:30 to się dowiem czy byłby chętny co by ci tam zaglądnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez znam jednego goscia z tego salonu. Darek ma na imie, ostatnio tam bylem , zmienili mi jezyk w komputerze i zrobili pare innych rzeczy... Szkoda , ze nie mam do niego numeru tel. Moze znasz tego samego kolesia ? :mrgreen: Powiedzieli mi , ze pracuje jutro do 16-tej.

 

Jutro mam kolo o 14:30 takze nie dam rady tam podjechac... ale we wtorek na pewno pojade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ez znam jednego goscia z tego salonu. Darek

Ja nie znam gościa z salonu tylko z warsztatu (a właściwie kilku znam) i tylko on mi autko robi ;-)

 

kolo o 14:30

 

A gdzie kolega się uczy :mrgreen: - możesz napisać na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przezylem zeszla zime (a moja megi byla wtedy dopiero z salonu) i jedyny problem jaki mialem to ze spala mi rope, na dotarciu zjadla troche oleju i spalilem dwie zarowki... ;P musiales kiepsko trafic lub po liftingu wprowadzili jakies "madre innowacje" :/

 

Wiadomo, ze jak masz nowke to raczej nic nie powinno sie dziac, w koncu za to slono zaplaciles. Tak sie sklada, ze moj tata tez ma Megane II 1.5 dCi sedan, nowka z salonu kupiona we wrzesniu 2006. Jak na razie wszystko smiga jak trzeba. Najbardziej spodobalo mi sie spalanie w tym samochodzie, wiec dlatego kupilem megane z takim samym silnikiem, a ze mnie nie stac na nowke to zakupilem uzywana.

Moze rzeczywiscie nowsze modele sa bardziej dopracowane, ale wiek tez robi swoje... W aucie z taka iloscia elektroniki po 4 latach zawsze cos moze strzelic... tym bardziej ze jest francuskie :mrgreen:

 

Przyznam, ze troche boje sie tego auta, jak wyswietli sie jakis blad na komputerze, albo cos padnie w trasie to nie pozostaje Ci nic innego jak dzwonic po lawete, ktora odholuje Cie do ASO Renault, gdzie tylko patrza jak Cie oskubac z kasy.... :/

 

Z Poprzednim autem (1988 mercedes 190E 2.6L +LPG) nie bylo takich problemow, jak cos padlo to zawsze byla szansa, ze moglem to naprawic wlasnorecznie, a jak nie to problem byl bardzo prosty do zdiagnozowania w kazdym dobrym warsztacie. Lecz 190tka byla juz zbyt stara i zaczela sie sypac, a pozatym spalanie gazu w miescie zimą na poziome 19L/100km coraz bardziej mnie irytowalo :) szczegolnie jak teraz czesciej korzystam z auta...

 

Mam nadzieje, ze szybko rozwiążę ten problem ze swiatlami i moja renia przejezdzi do konca zimy bez zadnej usterki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiazany. Bezpiecznik byl dobry, ale cos nie stykalo w skrzynce bezpiecznikow. Elektryk w ASO cos pokombinowal i teraz dziala :mrgreen:

Mozliwe, ze woda sie tam dostala... , albo pod wplywem wstrzasow na wroclawskich drogach cos sie obluzowalo. Jakby problem sie powtorzyl to bede sie zastanawial, czy nie wymienic tej skrzynki. Jak na razie jest okej.

 

Dzieki wszystkim za zainteresowanie sprawa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!