Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rozrzad


pizamkins

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu zblokowała mi sie pompa i zerwało pasek rozrządu ,wsadziłem drugi silnik a ten po zerwaniu wyremontowałem (planowanie i 8 nowych zaworów ) i jestem w trakcie ustawiania rozrzadu ,dodam ze mam przyzad blokujacy ,kiedy walki sa zblokowane jeden z nich pokazuje znaczek Renault u góry a drugi natomiast na dole .

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

XCXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXx

Moje pytanie brzmi czy mozliwe ze przy zerwaniu paska obróciło jedno kolo wałka albo ktos je założył żle ?? czy na kole jest klin ??

Druga sprawa ze musze je zdjąc do założenia nowych uszczelniaczy ale wole sie upewnic jak są zespolone z wałkiem rozrządu,nie chcem niespodzianek .

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.9 -Prezes

post-60540-0-62355400-1390169839_thumb.jpg

post-60540-0-49475900-1390169855_thumb.jpg

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 16v K4M

Więc jeżeli nie ma klinów ,to raczej sugerować sie tyłem wałka ,znaczy wycięciami ?

Jest możliwosc złego założenia koła wałka ?

Z regóły obydwa znaki na kołach powinny byc u góry,więc zakładam że ktoś łapki wkładał albo zerwanie było tak silne że przekręciło koło .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik dotyczy silnika F9Q czyli diesla, a nie silnika benzynowego K4M.

jest wymiana rozrządu w tym silniku.

Zastosuj blokadę wałków, odkręć kółka i ustaw je w takim położeniu jak ci odpowiada, zresztą i tak to musisz zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak są pewne dość istotne różnice. Np. u mnie nie ma oznaczeń ani na kółkach rozrządu, ani na dolnym kole na wale i tym bardziej na pasku. Wymieniałem dwa razy, żeby nie było. Bez blokad tego nie ustawisz odpowiednio w tym silniku, sama blokada wału nie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!