Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W mojej Megane Combi 1.4 16V z 2001 roku dzieją się dziwne rzeczy z hamulcami, a niestety mechanicy rozkładają ręce... Mianowicie opiszę najpierw swój problem: Jadąc 30km/h problemu nie ma zaczyna się powyżej tej prędkości a najsilniej objawia się powyżej 60km/h czyli hamując powoli powiedzmy właśnie z tych 60km/h czuć ciagle na pedale jakby ABS chodził, tak samo dzieje się przy większych prędkościach i czuć ewidentnie pulsowanie na pedale... Kiedyś na piasku zacząłem tak hamować to ewidnentnie czuć było że ten ABS pracuje jakby ciągle na tym pedale... Rodzice mają Scenica 1.6 16V i takie rzeczy się nie dzieją po mam porównanie... Jak się zatrzymam i trzymam nogę na hamulcu i go puszczę to slyszę jakby pompa ABSu odpuszczała dopiero... Mechanicy rozkładają ręcę a byłem u kilku:

Diagnoza pierwszego - koronki ABSu w porządku tym bardziej że powinna się kontrolka palić czyli nietrafione

Diagnoza drugiego - wężyk podciśnienia, po nocy ciśnienie jeszcze trzymał czyli szczelny tutaj też nie trafione

Diagnoza trzeciego - wszystko przebadane komputerem bodajże CLIPem błędów zero na całym aucie, posprawdzał te wszystkie rzeczy którzy poprzednicy sprawdzali, też stwierdził że jest ok, stwierdził żebym sprawdził jeszcze jedną rzecz mianowicie koła lub zmienił je na zimowe na chwile... W tym momencie mam z tyłu opony 195/65/r15 zaś z przodu 185/60/r15 i może błędnie odczytywać dane z czujników, ile w tym prawdy to sam nie wiem...

 

Wy macie jakieś pomysły? Czy faktycznie mogą być to opony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie mam z tyłu opony 195/65/r15 zaś z przodu 185/60/r15 i może błędnie odczytywać dane z czujników, ile w tym prawdy to sam nie wiem...

To po pierwsze, po drugie sprawdź czy nie biją tarcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie mam z tyłu opony 195/65/r15 zaś z przodu 185/60/r15 i może błędnie odczytywać dane z czujników, ile w tym prawdy to sam nie wiem...

Czujnik głupieją z powodu różnicy średnicy kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!