Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nierównomierne zużycie opon tylnych - belka?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z Meganką z 97' Od jakiegoś czasu skrzypi tylna belka a do tego opony są zdzierane bardzo nierównomiernie od środka.

Pierwszy objaw to rozumiem - belka, ale co do opon to jakoś mało kiedy się pisze, że to z powodu belki.

Nadmienię że mam belkę rurową. Jako że podwozie jest dosyć pognite, boje się, że to przez to zbieżność padła. Teraz pytanie czy jest wtedy sens regenerować taką belkę?

post-68990-0-17663300-1405435639_thumb.jpg

post-68990-0-86619800-1405435790_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa...czyli to przez opony? Zagadka rozwiązana, opony starsze niż auto i dlatego tak zostały potraktowane ;) Dzięki Sherlocku.

A tak na serio, to wcześniej założone (po 3 sezonach - żeby nie było) opony właśnie w ten sposób były zużywane, dlatego te ze zdjęcia były na dojechanie i czekały na uzbieranie środków na regenerację belki.

Temat założyłem żeby się upewnić czy to typowy objaw padniętej belki, czy tez przyczyną może być coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moje więc nie będę sobie przypisywał autorstwa.

Objawy: Nieprawidłowe zużycie na jednym z brzegów bieżnika z zadrapaniami gumy widocznymi na krawędziach wzdłużnych.

 

Prawdopodobne przyczyny: Nieprawidłowa zbieżność kół przednich lub tylnych.

 

Zalecenia: Opona może być użytkowana, jeżeli spełnia wymagania określone przepisami. Pojazd - ustawienie geometrii(zbieżności) kół zgodnie z zaleceniami producenta i/lub zależnie od wielkości zadrapań

Objawy: gładka i regularna powierzchnia zużycia na jednym z brzegów, bez zadziorów wzdłużnych.

 

Prawdopodobne przyczyny: Niewłaściwe pochylenie koła w stosunku do płaszczyzny pionowej.

 

Zalecenia: Opona może być użytkowana, jeżeli spełnia wymagania określone przepisami. Pojazd - ustawienie geometrii (kąta pochylenia koła w stosunku do płaszczyzny pionowej) kół zgodnie z zaleceniami producenta. Sprawdzenie elementów zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!