Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wysokie obroty | obciążenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam silnik 1,6 8v 90KM + LPG

Podczas jazdy przy rozgrzanym silniku po wrzuceniu luzu (lub po wciśnięciu sprzęgła) obroty zamiast spadać do 700-800 obr/min, spadają do pomiędzy 1500-2000 i tak wiszą.

Jeżeli zduszę silnik na postoju (trzymając hamulec puszczając sprzęgło ) tak poniżej 1500 obrotów to obroty spadną na 1200 a zaraz na te 700-800 i tak pozostaną do momentu przy gazowania pod obciążeniem.

Na zimnym wszystko jest ok , ale tylko osiągnie 80-90 * to jest problem.

 

Dodam że świeci mi się check

Edytowane przez damian19961
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być czujnik temperatury wody, jak się nagrzewa pokazuje jakieś bzdury i komputer głupieje myśląc, że na dworze arktyczny mróz to podnosi obroty. Możesz poszukać nieszczelności w dolocie. Może być map sensor skoro kontrolka Ci się pali, może być też uszkodzony wężyk dochodzacy do tego sensora. Nie wiem, to tak pierwsze co mi do głowy przychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do świecącej kontrolki "Check" to podłączenie pod Clipa/DDT uchroni przed wymienianiem wszystkiego na ślepo. Świecenie jej nie musi być skorelowane z tą usterką.

Zastanawiające jest zachowanie po odpięciu krokowca. Sam walczyłem z obrotami i wyczytałem na tym forum, że zdarzają się nowe egzemplarze z wadą fabryczną.

Zacząłbym od podłączenia kompa i wyeliminowania stwierdzonych błędów. Jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie, kupić nowy krokowiec i przyuczyć według instrukcji z forum/pudełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krokowy wymieniony

Co nie znaczy, że z nowym jest Ok

Wyczyść dokładnie gniazdo silniczka, sprawdź uszczelkę.

Zerknij dokładnie na przewody od sensora czy któryś się nie uśmiecha i nie puszcza lewego powietrza.

Plakiem to możesz nabłyszczyć a nie sprawdzić ;)

Może sprawdź jak chodzi linka od gazu. Może się zawiesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniłem czujnik temperatury 30zł ale nic się nie poprawiło.

 

Jak podłączyłem, pod komputer były takie błędy:

post-75244-0-10470800-1419347142_thumb.jpg

Po wykasowaniu wyskoczyły tylko te: Błędy z wtryskiem to raczej od gazu jest bo jest wpięty przekażnik

post-75244-0-58104900-1419347189_thumb.jpg

Edytowane przez damian19961
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam jestem tu nowy mam samochód od 3 dni 1.6 16V mi albo falują w granicach 2000 lub się zacinają dwa razy były normalne co mam robić? Nie wyskakuję żaden błąd w komputerze mam tylko benzynę

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.7 - logika wypowiedzi Aston76

 

Proponuję Koledze zapoznać się z regulaminem forum, bo widać że ten punkt programu został pominięty podczas rejestracji.Aston76

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ Temat dotyczy 1,6/8V, a Ty masz 1,6/16V.

Poczytaj sobie o silniczku krokowym i czyszczeniu przepustnicy.

Polecam też zapoznanie się z regulaminem forum, bo potem będą nieuzasadnione żale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!