Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rośnie średnie spalanie w czasie postoju


MarcinLublin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio zauważyłem przy okazji zreserowania wartości w komputerze (nacisnięcie przycisku przy zegarach) ze rośnie mi średnie spalanie podczas postoju. Na dużych wartosciach było to nie do zaobserwowania, srednie spalanie wynosiło 9,2l (jezdzone tylko w miescie) i nie rosło. Po zresetowaniu komputera i obserwacji licznika zauwazylem, ze podczas postoju spalanie rośnie - np po kilkunastu/kilkudziesieciu km w miescie spalenie ustala sie na poziomie ok 9l, po czym na światłach albo na parkingu spalanie co chwile o 0,1 sie podnosi. Nie sprawdzalem tego dluzej ale z tych danych wynika jakby samochod spalal wieciej niz 9l podczas postoju. Po wznowieniu jazdy, przejechaniu dłuzeszego prostego odcinka spalanie znow spada do tych 9l/100km.

 

Czy ktoś miał podobny problem? trudno mi powiedzieć, czy zaszła stotna róznica w spalaniu - tj w szybszym opróznieniu baku. Nie wiem od kiedy jest ten problem, gdy dopiero w ciagu kilku ost dni postanowilem zwracac uwage na styl jazdy i spalanie.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.10 - Caps Lock Aston76

Temat do poprawy.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co w tym dziwnego? Całkowicie normalne.

Silnik pracuje, spala paliwo, kilometrów nie przybywa, więc średnie zużycie rośnie i to dosyć szybko.

Zauważasz to głównie przy średnim zużyciu przy niedużym kilometrażu.

Przy tym silniku lepiej nie przyglądać się średniemu zużyciu paliwa, tak dla własnego spokoju :)

Edytowane przez Lelupi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak wyżej napisano...

Jeśli w czasie tego postoju (dłuższego) spalisz 3 l paliwa, to średnie wzrośnie Ci do około 12/100

Paliwa ubyło 3 litry, a kilometrów nie przybyło.

Musiałby być jeszcze jeden licznik- motogodzin.

Najlepsze rozwiązanie, to nie kasować tego licznika i pozwolić, by sobie naliczał kilometry na okresowym.

Im więcej kilometrów w jego wskazaniach, to średnie spalanie bardziej wiarygodne i poprawne.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!