Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośba w identyfikacji problemu


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Szanowni Państwo założyłem temat ponieważ spotkał mnie dziś niespodziewany problem. Od razu zaznaczę, że kwestie motoryzacyjne nie są moją mocną stroną. Jadąc w trasie nagle z tyłu usłyszałem dźwięk dziwnego ocieranie. Po zatrzymaniu i spojrzeniu pod samochód zobaczyłem coś takiego jak na załączonych zdjęciach. Sytuacji dotyczy obu stron samochodu. Co to może być?

Amortyzatory pracują normalnie. Po naciśnięciu na tył wszystko płynnie wraca na swoje miejsce.

Bardzo dziękuję za pomoc.

post-68890-0-96575700-1423396483_thumb.jpg

post-68890-0-12981400-1423396499_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważam tam nic niepokojącego..... Wygląda jak wyglądać powinno.

Nie miałeś czasami śniegu przyklejonego w nadkolu, o który opony ocierały??

Może klocki hamulcowe się lekko przyblokowały i ocierały o tarcze??

Ręczny był zwolniony do końca??

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śniegu nie było, a odgłos był taki jakby jakiś plastik szorował - najgłośniej przy skręcaniu.

Mnie zaniepokoiło to, że wygląda jakby mocowania puściły i wszystko trochę opadło. Zasugerowałem się tymi śrubami. Może wcześniej po prostu na to nie zwróciłem uwagi.

Wrzucam jeszcze zdjęcie z trochę innej perspektywy. Wszystko wygląda prawidłowo?

 

PS. Ewentualna breja dawałaby taki niepokojący odgłos?

post-68890-0-11787300-1423398566_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te śruby to dolne mocowanie amortyzatorów i są na swoim miejscu, jak i ich nakrętki.

Tak to ma wyglądać.

Na wcześniejszej fotce widać, że nawet sprężyna i odboje są na swoim miejscu, więc belka jest we właściwej pozycji.

Edytowane przez gojgien
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tutaj wszystko jest prawidłowo to skąd ten dźwięk? Przy odpalaniu też czasem słychać, że coś z tyłu zastuka (jak wspominałem dźwięk plastiku, ewentualnie jakiejś blachy).

Bardzo dziękuję Wam Panowie za poprzednie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdź mocowanie osłony termicznej układu wydechowego. U mnie urwała się po jeździe w brei na S8 (na 2 śrubach, oparła się o tłumik końcowy), tłukło u mnie przy 1600obr/min silnika. Naprawa kosztowała mnie 2 puszki po piwie (denka dolne), plus położenie się pod samochód przy -8st.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!