Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kupione Megane i ... chyba to był błąd


RafZielak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W sobotę kupiłem Renault Megane III Phase III z 2013 roku i ... już tego samego dnia po powrocie do domu pojawiła się usterka szyby (zjechała ekstremalnie wolno, a do góry unieść już nie może), w drodze powrotnej stwierdziłem niedziałający czujnik temperatury silnika/płynu (ten wyświetlający temp. na desce), a w skutek niedziałania tego czujnika niedostępna jest również funkcja Start&Stop (o ile wiem jest ona zależna od temp. silnika). Dodatkowo głębsza analiza lakieru i "zabawa" miernikiem jego grubości wykazała dość solidne naprawy na około 20cm lewego słupka przedniej szyby.

Zadzwoniłem do komisanta i już uzgodniłem zwrot samochodu, ale ... może jednak warto powalczyć o pełną sprawność tego auta.

 

Z racji na fakt, że było to sobotnie popołudnie nie udało się sprawdzić numeru VIN i może ktoś ma jakieś dojście do sensownych, solidnych, prawdomównych dekoderów lub raportów VIN? Nawet za jakieś rozsądne pieniądze.

VIN: VF1KZ140649029637

Wedle niektórych raportów rok produkcji jest 2004 (a z dokumentów jakie mam wynika 2013). Wedle niektórych raportów nie jest to Megane III tylko Scenic II.

W chwili obecnej przebieg ~124.000 km i jak na rocznik, uznałbym go za w miarę realny.

 

Samochód ściągany z Francji z numerem rej. CS 707 SA.

 

Update:

Chodzi o ten samochód: http://otomoto.pl/oferta/renault-megane-1-5-dci-110-km-nawigacja-ledy-lift-model-2014-ID6yfeAP.html

 

Pozdrawiam

Rafał "RafZielak" Z.

Edytowane przez RafZielak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie licz na bezwypadkowe auto z Francji, aktualnie tylko takie z przygodami się przywozi.

Z dekoderów w internecie raczej nic nie wyczytasz, wyświetliło Ci się 2004 bo przeważnie 10ta cyfra numeru VIN to był rok produkcji, przy nowszych autach to już się nie sprawdza w renault. Jeśli kupiłeś samochód jedź do ASO i poproś o sprawdzenie chociaż ostatniego wpisu, żeby sprawdzić jaki znany przebieg miał samochód we Francji. Jeśli auto nie dostało mocno i nie ma na sobie "kupy" szpachli to nie musisz z góry przekreślać tego egzemplarza. A co wykazał miernik na masce/drzwiach itd?

Edytowane przez nesti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym rzecz, że nawet znajomy handlarz prześwietlając samochód już po jego zakupie (niestety nie mógł ze mną jechać kupować i zrobił inspekcję dopiero wczoraj) stwierdził, że to chyba pierwsza Megane z Francji/Włoch w tak dobrym stanie i udział w jakimkolwiek wypadku z góry wykluczył twierdząc, że tylko jeździć. Wizyta na stacji diagnostycznej również bez zastrzeżeń, idealne zawieszenie, idealna geometria samochodu. Oprócz tych 20cm słupka przy szybie gdzie grubość lakieru jest około 200-300um i wymieniona jest przednia szyba (rocznik 2014 zamiast 2013) cała reszta samochodu wygląda na oryginał. Brak jakichkolwiek cieniowań lakieru, oryginalne spawy, oryginalne nity, warstwa zewnętrzna lakieru 100-130um, słupki, felce itp. 70-100um.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to naprawiaj wszystkie usterki które wychodza i ciesz się jazdą :) Jak geometria jest OK to wszystko inne można naprawić.

 

200-300um to max dwie warstwy lakieru bez szpachli.

Edytowane przez EnD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena w stosunku do rocznika - raczej atrakcyjna.

Brak EPS? Ciekawe tylko - czy dostałeś fakturę vat 23% czy vat marża?

I ile trzeba jeszcze dopłacić do rejestracji auta?

Jest to Dilerem - a więc nie powinien zniknąć z rynku za szybko??

Po co kolega stosuje w postach 2 x spację? Poprawiono. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RafZielak - W dealerskim komisie Renault za to auto dałbyś co najmniej z 10 tyś. zł więcej. Nie zrozum mnie źle, ale nie zastanowiła Ciebie tak niska cena?

 

Zastanawiają mnie również dwie kwestie - czarne listwy boczne, które w phII były lakierowane w standardzie (poza wersją Business, w której nie był dostępny automatyczny hamulec postojowy a Ty go masz) oraz alufelgi z modelu sprzed liftingu.

 

Pozdr.

Edytowane przez sebastian_wifi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EPS ? Co to jest?

Dostałem Fakturę VAT-marża.

Data rozpoczęcia wykonywania działalności gospodarczej (wedle CEIDG): 2015-05-04

Przy rejestracji muszę zapłacić 256 PLN (granicę przejechał po 1 stycznia 2016), a opłaty akcyzowe zostały 11-go stycznia opłacone przez komisanta i połowicznie pokryte przez mnie (utargowane).

Otrzymałem komplet dokumentów wraz z tłumaczeniami.

Samochodem wróciłem na kołach z ubezpieczeniem do 10.02.2016.

Cena mnie zastanawiała zdecydowanie, ale ... nic i nigdzie nie wskazuje na samochód typu 3w1 (z trzech jeden). Do Polski przyjechał na lawecie z uszkodzoną skrzynią biegów (została już w PL wymieniona na inną w rozbitego samochodu o przebiegu ~40k).

Samochód jest na felgach stalowych, a nie alufelgach (to tylko ładne kołpaki i felgi ewidentnie do nich dostosowane (fabryczne)).

Listwy ... na tym się nie znam, ale wyglądają na oryginał.

Hamulec postojowy ... zdecydowanie jest ręczny, nie automatyczny.

Edytowane przez RafZielak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej-2010

Mam teraz zagwozdkę z tą Faktura. Co więc powinienem zrobić? W jaki sposób zweryfikować kto, co i gdzie zapłacił lub nie? Niespecjalnie widzi mi się płacenie 2% PCC jeśli nie musiałbym ich płacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto sprowadził auto do Polski??? Diler czy ktoś inny??

Kto jest zobowiązany do zapłaty Vatu za sprowadzenie auta???

Jak nie będzie wiadomo kto - to w efekcie końcowym Urząd Skarbowy obciąży Ciebie.

Ty będziesz musiał jako właściciel auta zapłacić Vat (niska cena auta to obecnie sugeruje - prawdopodobnie???)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd mam wiedzieć kto i w jaki sposób sprowadził samochód do Polski?

Jakich dokumentów powinienem oczekiwać od sprzedającego w tym zakresie?

Nie był to diler (w sensie Renault Polska lub jakiś salon partnerski) tylko zwyczajny komis.

Otrzymałem jedynie Fakturę VAT-marża i ... słowną informacje o braku obowiązku płacenia PCC bez jakichkolwiek informacji o VAT.

 

Na stronie gazetapodatkowa.pl znalazłem artykuł "Od 1 stycznia 2015 r. przywóz auta z UE bez VAT-24" http://www.gazetapodatkowa.pl/vat-2015-od-1-stycznia-2015-r-przywoz-auta-z-ue-bez-vat-24,artykul,136680.html

Z kolei przy zakupie środka transportu przez osobę prywatną lub przez przedsiębiorcę, gdy sprzedaż była opodatkowana na zasadzie marży, nie wystąpi WNT (brak obowiązku zapłaty VAT). Jednak obecnie nabywca musi złożyć do naczelnika urzędu skarbowego wniosek o wydanie zaświadczenia potwierdzającego brak obowiązku zapłaty podatku z tego tytułu na druku VAT-24 (art. 105 ust. 2 ustawy o VAT). Do niego należy załączyć umowę lub fakturę stwierdzającą nabycie pojazdu oraz inne dokumenty, z których jednoznacznie wynika, że nie zachodzi w tym przypadku WNT. Naczelnik urzędu skarbowego potwierdza brak obowiązku zapłaty podatku, wydając zaświadczenie VAT-25. Za zaświadczenie to trzeba uiścić opłatę skarbową w wysokości 160 zł.

 

Od 1 stycznia 2015 r. art. 103 ust. 6 i art. 105 ustawy o VAT zostaną uchylone. Oznacza to, że nabywcy środków transportu z innego kraju UE nie będą składać wniosków VAT-24, a organy podatkowe nie będą już wydawały zaświadczeń VAT-25. Jednak pozostanie obowiązek składania do urzędu skarbowego informacji o wewnątrzwspólnotowym nabyciu środka transportu (VAT-23).

Może więc wystarczy moja deklaracja VAT-23?

Nie jestem przedsiębiorcą. Jestem osobą prywatną. Samochód kupiony do użytku prywatnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczelnik urzędu skarbowego w terminie 1 - 2 miesiąca od daty rejestracji auta - odezwie się

<><><><><><><><><><><><><><>

i wtedy wszystko się pozytywnie zakończy , o ile komis ( handlarz ) jest rzetelny ??

<><><><><><><><><><><><><><>

Skąd masz wiedzieć ?

<><><><><><><><><><><><><><>

Niska cena , faktura Vat marża ,

<><><><><><><><><><><><><><>

komis - czyli handlarz ( czy dał gwarancję czasową do ok. 0,5 roku na bezawaryjność auta ? ) ,

<><><><><><><><><><><><><><>

Nie jest to ASO - Reno ,

<><><><><><><><><><><><><><>

Niewiedza kosztuje b.dużo w każdym przypadku

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.9 - Enter Aston76

 

Po co kolega stosuje 2 x spację w poście??

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, Przepraszam, że to powiem, ale chyba bardziej gołosłownym, niekonkretnym już się być nie da. Zamiast 3 szczątkowe wiadomości jakie napisałeś wystarczyłoby po prostu napisać czego, jakich dokumentów powinienem oczekiwać od komisu. Taka gadanina jest pozbawiona sensu, niemerytoryczna. Jeśli coś wiesz to po prostu powiedz/napisz co powinienem zrobić. Mam możliwość zwrotu samochodu i anulowania sobotniej faktury, a biorąc pod uwagę dość poważną jednak (ewentualną) wadę prawną związaną z przekrętem (ewentualnym) na podatku jestem coraz bliższy by tego dokonać (średnio mi się widzi płacenie dodatkowych 23% od wartości samochodu). By moja niewiedza mnie b.dużo nie kosztowało chciałbym skorzystać z wiedzy innych, m.in. Twojej.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!