Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana reflektorów - gdzie, za ile i jakiej firmy?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Potrzebuję wymienić reflektory z mojej Megi. Rocznik 2007, wersja II ph II, z silniczkiem regulacji poziomu.

Szukam po necie, ale jest masa anglików, wiele nieopisanych w ogóle i ciężko się zorientować.

 

Podrzucicie mi jakieś namiary do sklepu/firmy gdzie mogę kupić odpowiednie i nie martwić się o homologację i problemy z ustawieniem i regulacją świateł?

 

sklep Renault odpada, bo cenami zabijają :D

 

Z góry dziękuję.

 

p.s.

Przy okazji pozdrawiam serwis Renault Lisowski Kraków Al. Powstańców Śląskich 24, który w świadectwie kontroli zaznaczył, że kontrola świateł drogowych/mijania została wykonana i jest ok, a okazało się, że były zamontowane angliki... nie ma to jak ASO.

Lewego diagnostę, który podbił przegląd też zgłosiłem gdzie trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 287 za 1 szt. mogę mieć TYC-e nowe lub DEPO za 365 za sztukę - nowe, ewentualnie używki za 330 komplet (1 ma urwany kawałek prowadnicy/mocowania) niewiadomej jakości soczewki. Wersja z przeróbką 360 + przesyłka + 100 demontaż/montaż

Nowych za 1008 zł za sztukę w ASO nie kupię. Jeszcze mnie nie pogięło

 

TYC 674 zł => 574 + 100 demontaż/montaż

DEPO 830 zł => 730 + 100 demontaż/montaż

przeróbka 560 zł => 360 robocizna i części + 80 kurier + 100 demontaż/montaż

używki 430 => lampy 330 + 100 demontaż/montaż

 

No i co tu wybrać?

Edytowane przez Loram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem opcja 3. Masz wówczas swoje fabryczne, po regeneracji na nowych elementach które wymagają wymiany i z odpowiednim ustawieniem. (nie wiem tylko czy zostaną także zmienione elementy gdzie jest oznaczenie, że to jednak angliki, choć fizycznie przerobione na kontynentalne)

Opcja 4 też jest ciekawa pod warunkiem, że to reflektory fabryczne, a stan zakupionych reflektorów będzie zadowalający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj chyba rozmawialiśmy :) ja polecam jak zwykle naprawa swoich , nowe soczewki załatwią sprawę :)

 

Chyba tak, rozmawialiśmy :) Bardzo dziękuję za wyrozumiałość i cenne, merytoryczne informacje. Bardzo rzadko trafia się na takie osoby jak Pan.

Tylko, że zostaje jeden problem przy przeróbce - homologacja, a w zasadzie jej brak :(

Jeśli po wypadku ktokolwiek zorientuje się, że lampy są przerabiane, to jestem w czarnej d...pie - nie mam ubezpieczenia, zawsze jestem winny wypadku i ponoszę koszty napraw :(

Raz miałem takie zdarzenie i jedną z pierwszych czynności rzeczoznawcy było dokładne sprawdzenie lamp, kół i ogumienia (rozmiary, homologacja itp)

 

W przypadku używek, najmłodsze są z 2008 roku (chyba, że ktoś później po jakimś wypadku kupił fabryczne nowe), realnie używki mają już 7-8 lat, czyli soczewki zmęczone, zużyte i musiałyby iść do regeneracji/wymiany soczewek do peugeot206.88. Zatem koszt używek + koszt regeneracji/wymiany soczewek

 

Muszę się przespać z tematem i podjąć decyzję... Dzięki za pomoc i rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel, to samo piszą o Valeo, a co za tym idzie zostają wyłącznie oryginały za tysiaka od sztuki...

Co innego jest dostępne na rynku oprócz TYC, DEPO, VALEO i oryginałów? I za ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!