Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana reflektorów - gdzie, za ile i jakiej firmy?


Rekomendowane odpowiedzi

W IC ceny są przesadzone jeżeli się nie ma karty rabatowej.

Realnie lampy Valeo bez silniczków (można ze starych przełożyć) kosztują ok. 450-500 zł za sztukę.

Valeo robi oryginały i jedyne co można kupić, to Valeo ze znaczkiem Renault, bez znaczka, DEPO, TYC.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stacjach diagnostycznych też nikt nie patrzy na homologacje , tylko sprawdzają czy są europejskie ,

jednak zawsze przy kontroli sprawdza się reflektory , jeśli są to angliki to wiadomo przegląd nie przechodzi ,

jednak wymiana soczewek na europejskie rozwiązuje sprawe ,

nikt nigdy nawet policjant i diagnosta nie sprawdzał homologacji ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle anglików co przerobiłem , nikt jeszcze nie powiedział ze też to sprawdzali, głównie liczy się kont świecenia reflektorów , mam też znajomego na stacji diagnostycznej i pytają go czy to tez sprawdzają to zaprzeczył , liczy sie to aby były europejskie ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem w końcu nowe lampy Depo z żarówkami Osram night breaker unlimited.

Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, światło się dobrze rozkłada, diagnosta nie miał żadnych problemów z drobną regulacją świateł. Zobaczymy co będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zobaczymy co będzie dalej.

Jak sprawują się zamienniki? Plastik trzyma kolor?

Czytając całą opowieść o przeglądzie i lampach od angola czułem się jak gdyby ktoś opowiadał o mojej megi, w dodatku jakiś burak nie założył zaślepek w lampach i zanim się zorientowałem nazbierało się sporo piachu w reflektorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Założyłem światła dzienne i pora wymienić reflektory (regeneracja niewiele dała). Lewy wymaga natychmiastowej wymiany, prawy mógłby jeszcze zostać. Przeglądam portal aukcyjny i znalazłem dwie aukcje:

http://allegro.pl/nowy-reflektor-renault-megane-ii-06-08-tyc-lewy-i5809247842.html

http://allegro.pl/nowy-reflektor-renault-megane-ii-06-08-depo-lewy-i5792556533.html

Ten sam sprzedający, dwóch różnych producentów, to samo zdjęcie.

Czy te reflektory rzeczywiście różnią się tylko danymi producenta na opakowaniu?

Jeśli jest różnica to co kupować DEPO czy TYC?

 

I pytanie dodatkowe czy przekładanie silniczków regulacji poziomu ze starych reflektorów może powodować problemy (np. jakieś wyskakujące sprężynki i.t.p.) czy jest to banalna operacja?

Edytowane przez mkonst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie to ciężko zauważyć różnice. Są zwolennicy jednej marki i drugiej, oba to zamienniki, używałam DEPO w clio i było ok, odbłyśnik nie łuszczył się ani nie odpadł. Brałabym tańszą po prostu jeśli decydujesz się na tańsze zamienniki.

Wymiana silniczka jest banalna, wyciągasz stary i wkładasz do nowej lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem depo w megane II- mam tylko zastrzeżenia do rozproszenia światła- nie było równomierne tylko wyróżniały się dwa jaśniejsze koła przed samochodem. Takie cienie soczewek. Ma ładne reflektory z valeo do sprzedania. Z czarnym wnętrzem. Święcą super. Jakby ktoś chciał bo ostatecznie założyłem instalacje xenon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć. Odświeże temat ponieważ muszę wymienić reflektory w samochodzie mojej mamy. Lampy są w dobrym stanie, ale soczewki są tak wypalone że jazda w nocy to prawdziwe wyzwanie. I teraz mam pytanie do Was. Na co się zdecydować? Zamienniki czy szukać oryginałów? Oczywiście mam na myśli nowe lampy. Zastanawialbym się ten nad przeróbka lamp w firmie hidretrofit, ale sama przeróbka to jakieś 800zł, a doctego musiałbym jeszcze kupić jakieś używane lampy bo samochód jest codziennie potrzebny.

Na ktoś z Was jakieś doświadczenia w tym temacie? Jak z jakością lamp Depo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!