Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zmarła Megi II nie kręci


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie wiem było kilka tematów ale opiszę swój problem gdyż nie znalazłem rozwiązania w poprzednich tematach. Po naprawie przedniego zawieszenia nie chce odpalić baa... nie chce nawet zakręcić lampka immo mruga co sekundę non stop. I wyświetla błąd elektryki. Przeglądałem wszystkie bezpieczniki pod maską w klemie i w kabinie, wszystkie są ok. Wszystkie kostki dobrze się trzymają nie są wypięte czy obluzowane, pod siedzeniami pod deską rozdzielczą czy w samej komorze silnika. Na krótko nie odpala tylko kręci. Sama skrzynka bezpieczników w komorze silnika wyczyszczona gniazda wyczyszczone spryskane "kontaktem" przedmuchane powietrzem. Przewody nie mają przetarć, wiązkę przeglądałem 2 dni kabelek po kabelku. Klemy oczyszczone. Kartę czyta. Niestety komputer Delphi wykrywa 1 błąd "920D" Clip przyjdzie dopiero w Piątek. Ktoś jakieś pomysły? Ja mu start on Zapłon i cisza jak makiem zasiał... oczywiście światła radio lusterka czy szyby działają. Tak więc tylko nie idzie sygnał na rozruch. Auto wygląda jak po rozbiorze.... Cała elektryka rozbebeszona....

 

 

PS. Przepraszam jeżeli to nie jest prawidłowy dział, ale ten samochód ma tyle elektryki że to musi być coś związanego z tym wszystko idzie od komputera przez komputer do komputera:/

Edytowane przez Bitson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ten błąd to według nomenklatury Renault " obwód + po zapłonie"

Renault przewiduje przedstawioną poniżej procedurę. Moim zdaniem szczególnie należy zwrócić na małe bezpieczniki przy klemie akumulatora.

post-4670-0-18863700-1461094766_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Finał był taki że spaliła się płyta z bezpiecznikami i tymi wtyczkami każdy inaczej ją nazywa UPC, BSI i jeszcze jakoś a dokładnie spalił się obwód od rozrusznika. Moduł wymieniony i lata jak szalona :) Diagnoza trochę trwała ale się udało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Mam pytanie czy musiałeś zestrajać płytę z samochodem czy plug & play? ja mieszkam w uk i nie mam możliwości podłączania pod clipa jak nie zagra to mój kabriolet idzie na złom.

 

Dodano: 24 cze 2016 - 14:22

Gro i bucy, odpaliła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!