Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

LPG w Megane II 2.0T


Lackin

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się właśnie do wymiany mojej obecnej Meganki na trochę nowszy model, upatrzyłem sobie już nawet jeden egzemplarz w okazyjnej cenie (planuję odkupić od znajomego). Od razu po zakupie chcę montować gaz i mam kilka wątpliwości, do tej pory jeździłem tylko na benzynie i kompletnie nie mam pojęcia o LPG, ktoś może mógłby pomóc mi je rozwiać? Czy to że silnik jest w wersji Turbo ma jakieś znaczenie? Jaka instalacja byłaby dobra, na co zwracać uwagę przy wyborze montera? I czy może ktoś polecić jakiś sprawdzony warsztat w Warszawie lub okolicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja na tym samym silniku mam instalacje BRC najwyższy model z parownikiem tzw cegłą koszt u mnie 3200zł, Auto pali średnio 15 litrów gazu (ale ja mam ciężką noge i ciężkie Auto w automacie) instalacja świetna- tak jak by jej nie było, żadnych szarpnięc, żadnych różnic w mocy, ja polecam BRC, ale wiem że instalacje Stag też są ok, jednak najwięcej zależy od tego kto i jak ją założy. Szukaj dobrych opinii w swoim regionie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki, zapytam o BRC. Dobrze słyszeć że nie ma spadku mocy, tego się obawiam (szczególnie że wersja turbo), no ale tak jak mówisz duże znaczenie mają tu na pewno umiejętności gazownika.

Poczytam opinie w internecie, może na lpg-forum coś ciekawego znajdę.

Tymczasem udaję się na jazdę próbną, obyśmy się polubili :)

 

Dodano: 04 maj 2016 - 10:08

jest już mój:

 

REGULAMIN FORUM jasno mówi o zasadach wklejania zdjęć :!: <czerwona>

 

dzwoniłem i pisałem do warsztatów znalezionych na lpg-forum, propozycja BRC padła kilka razy także zdecydowałem się właśnie na tę instalację. W piątek jestem umówiony na montaż :)

 

thumb_hosting_zdjec_1462523308__dsc06720.jpg thumb_hosting_zdjec_1462523338__dsc06723.jpg thumb_hosting_zdjec_1462523353__dsc06725.jpg thumb_hosting_zdjec_1462523374__dsc06727.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed instalacją sprawdź też cewki czy są takie same i czy mają te same napięcia oraz sprawdź świece (dosyć tanio można je wymienić, więc polecam to zrobić, nie baw się też w świece specjalne do gazu, bo to chwyt marketingowy), aby później nie było niespodzianek. Osobiście polecam też przejechać się przed instalacją LPG w jakąś dłuższą trasę, aby ew. niedoróbki szybko wyeliminować, bo przez instalację gazową możesz mieć później problem z dojściem do niektórych elementów, jak np. sprawdzanie oleju itd.

Olej i rozrząd już wymienione, rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji jazdy próbnej podstawiłem samochód do znajomego mechanika żeby wszystko sprawdził i ew. powymieniał, olej zmieniony ale rozrządu nie robiłem bo niedawno był wymieniany, świece też już nowe. Co do tej dłuższej trasy to niezbyt mam możliwość, ale dzisiaj po pracy zorganizuję jakąś małą wycieczkę pod Warszawę, chociaż tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

11 L? gazu???

 

Jaka bardzo dobra zmiana...

Ja dzisiaj własnie odstawiłem auto pod instalację.

Już nie mogę się doczekać, aż zatankuję 48 L za 90 zł i zrobię 350km.

Obecnie 11-13 L benzyny w Krakowie.

 

Dodano: 17 lut 2017 - 11:02

Witam!

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Około 3 tyś przebiegu na nowej instalacji - bosko!!!

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Jakby jej w ogóle nie było...

Spalanie od 13-16 przy ostrym [cenzura] <czerwona>

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

W Marcu jadę na mapę silnika na około 300 hp, zobaczymy ile wtedy będzie jeść :)

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Pozdrawiam!

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9

Na forum wysławiamy się cenzuralnie :!: -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!