Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od dwóch dni zauważyłem u siebie że podczas pracującej klimatyzacji ustawionej na auto,soft czy fast to nadmuch nawiewu nie pracuje równo, to znaczy że rozpoczyna duzym nadmuchem a po chwili nadmuch się zmniejsza i tak co chwila, wcześniej było tak że z początku zaczynało mocno dmuchać a po kilkunastu minutach powinien się zmniejszyć czyli tak jak powinno być. Spotkał się ktoś z tymi falującymi obrotami wentylatora nadmuchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, klima była nabijana tydzień temu, bo słabo chłodziła i było słychać syczenie z nawiewów, po sprawdzeniu okazało się że było tylko 116g i nabito do 550g, nieszczelności nie wykazało i nabili barwnika do środka. Syczenia nie słychać już i klima ładnie chłodzi tylko zastanawia mnie ten nawiew, i wydaje mi się że może coś z tym czujnikiem temperatury wewnętrznej nie tak jest, ze nie może określić się jaka temperatura w kabinie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za siłę nawiewu odpowiada też czujnik nasłonecznienia i on często odpowiada za chwilowe skoki obrotów.

Ustaw samochód przodem do słońca, przykrywaj czujnik nasłonecznienia i sprawdzaj czy coś się dzieje.

Jak nawiew nie będzie reagował, to być może masz winnego.

W Megane III jest 480g czynnika, 550 jest w Megane II.

Tolerancja jest +/-10% więc jest ciupkę dużo czynnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki. Mam rozumieć że powinienem podjechać zaś do warsztatu i poprosić o spuszczenie trochę tego czynnika? A ten czujnik to gdzie się znajduje w Megane III ze tak zapytam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jest na górze deski rozdzielczej, mniej więcej na środku, taki guziczek.

Jeżeli rzeczywiście jest więcej czynnika niż te 480+/-10 %, to klimatyzacja też nie będzie prawidłowo chodziła.

Co jakiś czas ze względu na błędy ciśnienia komputer będzie wyłączał sprężarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W megane II to wiem że jest na środku ale w megane III nie widzę takowego czujnika u siebie jest tylko ta kratka wentylacyjna na szybę nic poza tym.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podłączę się pod temat. Też uzupełniłem klimę ok 2 tygodni temu. Było tylko 112 g. Uzupełnili do 480 g. Wszystko fajnie chodziło. Aż tu dzisiaj włączam klimę i ustawiam na auto (climatronic). Z prawych nawiewów leci zimne a z lewych ciepłe. Klima ustawiona na 21,5 po obu stronach. Po jakimś czasie zaczęła chłodzić też po lewej stronie by znowu po jakimś czasie grzać. Z prawej strony ciągle chłodziło. Na zewnątrz ok 27 stopni C.

Wie ktoś o co chodzi?? Przypuszczam, że to jakiś czujnik?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być jakiś ubytek czynnika, bo to charakterystyczny objaw właśnie dla tej przypadłości.

Jednak nie można wykluczyć problemów z panelem, lub silniczkami sterującymi.

Warto by było podejrzeć błędy na CLIPie i zrobić test klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Klima była sprawdzana na szczelność. Wszystko ok. Później był uzupełniony czynnik z barwnikiem. Na zwykłym testerze OBD błędów brak.

 

Dodano: 26 maj 2016 - 19:09

Prawdopodobna przyczyna to wiatrak chłodnicy klimatyzacji. Wie ktoś może gdzie są bezpieczniki, i które to, do wiatraków??

 

Dodano: 07 lip 2016 - 08:29

Temat załatwiony. Rozszczelniła się chłodnica (parownik). W tym aucie chłodnica jest z razem z osuszaczem - koszt 350 zł. Za wymianę 80 zł, 20 zł test szczelności (azotem) i 100 zł nabicie gazem.

Siwy19 - jeżeli do MIII nabiłeś 550 g gazu to masz za wysokie ciśnienie w układzie co wiąże się z nieprawidłową pracą zaworów - to jest też częsta przyczyna problemów z klimą.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!