Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Podepnę się do tematu, czy nawiew na lewo od kierownicy powinien wiać z taką samą mocą jak ten na prawo od niej? Oba dmuchają zimnym powietrzem, ten po lewej jednak trochę słabiej. Mowa o siedzeniu kierowcy, pasażera jeszcze nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu, ponieważ akurat wróciłem z ciepłych rejonów, gdzie temp. była 30-35 st. i po ok. 30 min pracy klimy ustawionej na auto bardzo często mogłem zauważyć nierówną pracę podczas jazdy w tych samych warunkach t.j. na odkrytej słonecznej drodze. Często musiałem temp. ustawiać w środku na 24 st. bo inaczej strasznie chodził wiatrak, nawet przy Soft.

Btw w M III gdzie znajduje się czujnik temp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie podepnę pod temat. Czy Wy też tak macie: temperatura na zewnątrz 18C. Na klimie ustawione 21C z wylotów (deska) czuć że leci chłodne powietrze, natomiast na nogi wali ciepłym. Bez znaczenia czy soft, czy auto czy fast. Jeżeli tylko z temp zjadę na 20,5 C na nogi zaczyna wiać chłodne. Czy to prawidłowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maecinc76: też to zaobserwowałem u siebie. Czasem nawet na szybę leci chłodniejsze niż na nogi. Nie wiem czy to przypadłość Meganki ale wolę manualna klimę, która jest w aucie zony lub miałem w poprzednich autach i w życiu nie było takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2 m-ce mam przegląd, więc wspomnę o tym problemie, zobaczymy co powiedzą. Do niedawna używałem głownie trybu manualnego, ale w lipcu po przełączeniu na manual klima zaczęła grzać, na dywaniku po stronie pasażera pojawiła się woda i dopiero po wyłączeniu i włączeniu silnika wróciło wszystko do normy, boję się przestawić z auto na ręczny tryb. Sądzę, że te objawy mogły być spowodowane z praca silników, które sterują zamykaniem/otwieraniem otworów. Wtedy zamykałem dopływ powietrza z zewnątrz, bo jakiś ropniak smrodził przede mną.

Generalnie w Megane ten system ma jakiś problem z ustawieniem właściwej temperatury i cały czas jadąc w trasie trzeba "bawić" się ustawieniami bo albo za mocno wieje albo grzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo dziwne, gdyż to samo ciepłe powietrze które ja dostaje na nogi leci również na nogi pasażerów na tylnych siedzeniach. Wczoraj przy temp na zewnątrz 25C ustawiona klima na 21,5 tez leciało ciepłe od dołu. Co dziwne wystarczy tylko obniżyć do 21 i leci chłodne. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo dziwne, gdyż to samo ciepłe powietrze które ja dostaje na nogi leci również na nogi pasażerów na tylnych siedzeniach

 

na nogi pasażerów z tyłu też jest nadmuch (w podłodze idą kanały które wychodzą po fotelami jadących z przodu) i pewnie leci te same powietrze co na przód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Za 2 m-ce mam przegląd, więc wspomnę o tym problemie, zobaczymy co powiedzą.

No i dziś 2letni przegląd zaliczony (szczegóły w moim profilu) i okazało się, że problem nierównej pracy, syczenia wydobywającego się ze środkowej kratki był związany z małą ilością czynnika a w zasadzie z brakiem. Było go tylko 50 g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!