Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak klimatyzacji + dziwna substancja pod tapicerka


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

Od kilku tygodni zauwazylem ze nie dziala u mnie klimatyzacja. Myslalem ze jest to spowodowane niska temperatura na dworze, jednak dzisiaj juz bylem w 100% pewny ze to cos z klimatyzacja nie tak.

Odsunalem dywanik/tapicerke u nog pasazera i moim oczom ukazał sie taki oto dziwny widok. Cala podloga pokryta jakas dziwna substancja, tłusta, smierdzaca (jakby jakis smar czy cos).

Co to moze byc i czy to moze byc powodem braky klimy?

 

 

post-57338-0-99838800-1495203075_thumb.jpgpost-57338-0-09942600-1495203099_thumb.jpg

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli brak klimy, sprawdź czy po włączeniu jej odpala się sprzęgło, być może gdzieś Ci się rozszczelnił układ. Lecz w tym miejscu raczej wydaje mi się to nie prawdopodobne by był to czynnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu klimy włącza się wiatra i wyje. Natomiast nawiewu zimnego brak.

Co dziwne, czasami (chyba przy niskich predkoscaich) w okolicach schowka słuchać dziwne syczenie, jakby gaz przelatywał przez gruba rure - czy cos w ten desen. Przy wiekszych predkosciach (>~55) dzwiek zanika. Czyli to raczej nie mogl wyciec czynnik chłodzący?

W zeszłym roku w wakacje stało mi sie jeszcze tak, ze w miejscu gdzie jest nagrzewnica(?) - tam gdzie jest filtr kabinowy przy nogach, wszystko zamarzło na kość.... Dopiero puściło jak wyłączyłem kliem i przejechałem jakies 200km

 

co do układłu: w zeszłym roku był gdzies spawany bo faktycznie sie rozszczelnil, jednak zastanawia mnie co tam mogło wyciec...

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki, 5.7 - logika wypowiedzi i ortografia

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czynnik chłodzący jest zmieszany z olejem i jego wyciek może objawiać się tłustą plamą. Miałem pękniętą rurkę przy zaworku do napełniania i tam kapało delikatnie olejem.

Przy sprężarce jest sprzęgło sztywne i sprawdzisz jego załączania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej właśnie tak objawia się wyciek czynnika z układu klimatyzacji, jak jest mała dziurka i czynnik ucieka to z nawiewów może wylatywać dym. ;)

Rozszczelnił się prawdopodobnie skraplacz lub rurka która była spawana.

Trzeba znaleźć fachowca który Ci to ogarnie i wszystko poskłada do kupy.

Jeżeli przy naprawie nabili Ci czynnik z markerem to jak poświecisz lampą UV, wszystkie wycieki będą świecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Temat rozwiązany, tak jak pisał @P_r_z_e_m_o wyciekł do środka czynnik z układu klimatyzacji, do tego zatarła się sprężarka od kompresora z klimatyzacji (wyciekł czynnik - ten olej) nie było smarowania.

Koszt naprawy to 700PLN

350 sprężarka (używka na allegro)

100pln jakaś jeszcze jedna część (nie pamiętam nazwy, taki jakby sześcian w który podpina się przewody)

plus robocizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!