Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wycieraczki wycierają suchą szybę zanim leje się płyn ze spryskiwaczy


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Dla potomnych: ja u siebie w Megane Coupe (nie wiem czy w innych jest tak samo) zamontowałem te zaworki w sposób nieinwazyjny (nie przecinając przewodu). Po prostu wymieniłem fabryczne złączki na zaworki zwrotne z aukcji wspomnianej parę postów wyżej.

 

Złączka do spryskiwaczy przedniej szyby jest po po lewej stronie pod rynienką (zaznaczyłem mniej więcej strzałką na zdjęciu)

1.thumb.JPG.d97ba59d3133128dc176000d58342275.JPG

 

Aby dostać się do złączki tylnego spryskiwacza trzeba otworzyć po prawej stronie w bagażniku klapkę od otworu rewizyjnego (?) i na samej górze idąc po wężyku znajdziemy fabryczną złączkę. Troszkę ciężko jest to wyciągnąć i włożyć nową ale jak ktoś ma chude ręce to powienien sobie poradzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Dnia 25.09.2017 o 16:28, thebartz napisał:

Nie papuguj!

Witam zrobiłem tak jak opisałeś i lipa.

Rano pierwsze uruchomienie spryskiwaczy przód i tył wycieraczki jadą na sucho ale późniejsze uruchomienia to płyn leci obrazu. 

Jak się spryskiwaczy nie używa jakiś czas to znowu wycieraczki idą na sucho.

lapka2.gif

REGULAMIN

5.13    Pisząc odpowiedź kategorycznie zabrania się cytowania w całości treści postu, który widnieje na liście napisanych jako ostatni. - mireczek01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód u mnie nigdy nie >>szedł na sucho<< (mam zaworki zwrotne), ale nie powiem raczej codziennie używam spryskiwaczy, choć np. niejednokrotnie przez weekend samochód stoi nieruszany. Może masz gdzieś jakąś nieszczelność. Płynu lejesz do pełna? W kwestii tyłu, to jest lekko gorzej i bliżej do tego co napisałeś, ale siłą rzeczy wycieraczka musi >>pójść na sucho<< bo startuje od prawej, a spryskiwacz jest po lewej stronie. U mnie jak wycieraczka dojdzie i zaczyna powrót to już płyn jest. Bez zaworka było to kilka machnięć na sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieszczelności brak zaworki założone w miejsca fabrycznych złączek. 

Płyn leje do pełna.

Jeżeli jeżdżę cały dzień to jest ok najgorzej jak auto stoji np.noc w garażu i rano pierwsze pociagniecie spryskiwaczy to wtedy przód tak do połowy na sucho a tył jedno przejście na sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!