Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana pompy wtryskowej 1,9 dci 130 koni


masay

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jak w temacie. Czy wymiana pompy wtryskowej w 1,9 dci 130 koni jest p&p? Czy trzeba pózniej coś programować komputerem tak jak z wtryskami? Może jest jakiś opis jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie dla potomnych opisze jak wygląda w skrócie wymiana pompy. Otórz pompy nie trzeba programować. Wymiana tak jak myślałem jest p&p. Demontujesz starą, wkładasz nową i po bólu. Trzeba pamiętac o właściwym naciągnięciu paska rozrządu ponieważ ja za mocno naciągłem i wył mi pasek, a myślałem że to uszkodzona pompa jest. Dźwięk jest taki jak by coś się zacierało w okolicach wałka rozrządu. Wymiana nie jest skomplikowana jakoś bardzo. Trzeba odkręcic nadkole, koło pasowe paska wieloklinowego, łape silnika u góry. Aby było lepsze podejście do śrub potrzeba lewarować silnik raz wyżej raz niżej. Trochę skomplikowane jest wyciągnięcie osłony paska rozrządu. Trzyma się ona na 4 śrubach i wychodzi do góry, ale trzeba odkręcać śrubki jak silnik jest niżej, a wyciągać tą osłone jak silnik jest podniesiony do góry. Pasek rozrządu w moim przypadku na górnym kole rozrządu sciągłem(?) trytytką do koła zębatego, a na wale korbowym zrobiłem znak na pasku oraz na kole abym miał 100 procent pewności że ustawie go identycznie. Po całym zabiegu i po podłączeniu wtyczki i przewodów paliwowych pompujemy gruchę i odpowietrzamy filtr paliwa. Moja megi odpaliła za drugim strzałem. A i bym zapomniał. Pompy nie trzeba ustawiać na znaki. Chociaż ja w przybliżeniu zamontowałem tak jak było, ale raczej nie ma to znaczenia. Ona tylko generuje ciśnienie paliwa, nie jest tak jak ze zwykłą pompą wtryskową. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!