Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Alarm - Megi 2003 IIphI - jak "na szybk


halun13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie forumowiczów,

Od bardzo niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Megane kombi <ok>

Kupując u pośrednika (komis) dowiedziałem się że jest alarm:

- czujniki "ultradźwiękowe" (chyba tak się nazywają) są zamontowane na słupkach

- jest dioda na kierownicy (która nigdy się nie zapaliła/mrugała)

- kluczyk oryginalny Renault - otwiera/zamyka centralny - i odpowiednio - jedno/dwa mrugnięcia awaryjnymi, brak jakiegokolwiek sygnału dźwiękowego

- nie dostałem innych pilotów/sterowników

- po niedomknięciu tylnej szyby i zamknięciu auta mogłem sobie machać ręką do woli w środku - nic nie zawyło, nawet w momencie kiedy otworzyłem tylne drzwi

- pod maską nie doszukałem się nigdzie syrenki

- akumulator wygląda na nówkę sztukę - może po wymianie aku alarm się deaktywował ?

 

Czy tak naprawdę mam alarm - czy jest to tylko jakaś "makieta" ? :mrgreen:

Jak można na szybko zweryfikować i ewentualnie aktywować/przetestować alarm ?

Użyłem forumowej szukajki ale jakoś żaden z postów nie był w stanie jednoznacznie określić stanu w jakim jest mój alarm...

Serdecznie dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było na forum jak to spr.

Jak odłączysz klemę "+" to po ponownym jej podłączeniu powinno piknąć.

Drugie, pozamykaj auto, zostaw jedne drzwi otwarte a przyciśnij na nich tylko dzyndzel od włącznika światełka i po chwili go zwolnij.

Popytaj poprzedniego właściciela.

Podjedź do ASO i po VIN powiedzą czy był oryginalnie.

A na przyszłość dokładniej szukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz fabryczny immobilizer, to nie kombinuj z byle jakim alarmem.2 grzyby w barszczu to za dużo a co co za dużo to niezdrowo.Tandetne alarmy ,źle podłączone mogą Ci tylko dodatkowych kłopotów narobić ,zwłaszcza jak wiedza niezbyt duża.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróboj uzbroić alarm z otwarta maską trzymając lolka odpowiadającego za inwazyjne wtargniecie. Chyba jedynie tak da się to sprawdzić skoro nie działają czujniki ultra dźwiękowe. Jak wszystko się aktywuje puść czujnik i powinno być wycie syreny. Bynajmniej tak mi się wydaje bo nie mam alarmu ale wiem tyle że jedynie maske da się otworzyć, bo przecież jak nie zamkniesz któychkolwiek drzwi albo bagażnika to alarm się nie uzbroi i auto nie zamknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!