Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła mijania duży problem


zukos

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zdemontujesz BSI to zwróć uwagę na płytkę bezpieczników, czy od tyłu jakieś kable się nie przysmażyły do siebie. Mogły się kiedyś grzać inne, nie koniecznie od świateł. Wynikiem tego uszkodziła się izolacja i takie cyrki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak może być. Ale kolega napisał że mierzy napięcia bez reflektorów, czyli bez obciążenia. Na samych kostkach do lamp. Tutaj masa nie ma znaczenia bo kontrolkę podłączy bezpośrednio na minus akumulatora.

 

Sprawdzałeś czy na podłączonej jednej lampie też masz zjawisko żarzenia? Zrób taki test dla jednej, potem dla drugiej. Ale nie obie na raz.

Edytowane przez elwik1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Myślę, że już czas na zakończenie tej opowieści. Dobrałem się do BSI. Wcześniej wykonałem test o którym mówił kolega elwik1984 lecz żarzenie nie ustało. Ko-ma jak już wcześniej pisałem odkręciłem punkty masowe i porządnie czyściłem. Podałem też na próbę dodatkową masę z akumulatora, ale poprawy brak. Dziś dostałem się do BSI i wciąż nie mogę dojść do siebie. O ile przewody dochodzące do modułu są w oryginale i w świetnej kondycji, o tyle BSI to dramat. Zacząć należy od tego, że w środku jest mnóstwo przewodów dolutowanych do ścieżek. Dodatkowo przekaźnik Simens V23078-C1002-A303 (impulsowe sterowanie szyb, przerywana praca wycieraczek, alarm) z racji braku elektrycznych szyb w moim modelu, został połączony ze ścieżkami od świateł przez magika z lutownicą w łapach. Oryginalny przekaźnik Simens V23072-C1061-X114 odpowiada już tylko za postojówki.

thumb_hosting_zdjec_1434828885__2015-06-20_184712__kopia.jpg

Cyrk i tyle- trzeba szukać nowego BSI, bo z tego to już raczej butelki plastikowe zrobią i trochę aluminium na puszki.

thumb_hosting_zdjec_1434828934__2015-06-20_185913.jpg

Dziękuję za zainteresowanie tematem i cenne wskazówki. Temat na pewno posłuży pokoleniom. <piwko>

 

Dodano: 22 cze 2015 - 18:10

I po przeszczepie BSI. Problem wiecznie palących się świateł po przekręceniu kluczyka (a'la automat świateł) zniknął. Wreszcie jak odpalę auto, to światła nie palą się, dopóki nie zdecyduje manetką.

Ale uwaga... długie wciąż się żarzą z mijania. Biorę się za przewody. Mam podejrzenia co do przewodów w nadkolu lewym, czy tam nie ma jakiejś zwory, bo jak wycziłem przez nadkole idą do kabiny. Nie mylę się?

 

Dodano: 23 cze 2015 - 07:48

Przejrzałem wiązki przy BSI i póki nie podłączę wtyczki, na pinach BSI pojawia się napięcie tylko na mijania/drogowych. :rolleyes: Dopiero po wpięciu wtyki prąd płynie na mijania (zielony) i delikatny na drogowych (brązowy). Winna wiązka.

Na pokrzepienie widziałem dzisiaj Lagunę I z żarzącymi się drogowymi- czyli coś na rzeczy w reniach jest.

 

Dodano: 27 cze 2015 - 22:04

Koniec mojego BLOGA. Problem wywołany został przez zamianę BSI. Jak dowiedziałem się w ASO numer BSI nie pasuje do mojego wyposażenia i instalacji. Myślę, że temat można spokojnie domknąć. :applause: :applause:

Edytowane przez lukasfenix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!