Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła mijania duży problem


zukos

Rekomendowane odpowiedzi

Moj problem polega na tym że nie działają mi światła mijania....

Auto zostało sprowadzone z Belgii (Renault Megane 2002r. 1.6 16v klima, el szyby idt... ) tam obowiązuje jazda na światłach cały czas i mam automatyczny włącznik świateł. Lecz od pewnego czasu zauważyłem ze światła się włączą lecz cały tył nie świeci, dopiero jak rozgrzał się silnik światła się włączyły. Teraz już jest tak ze wcale się nie włączają nawet włącznikiem przy kierownicy.

Elektryk po podpięciu komputera do samochodu powiedział ze wyskakuje błąd świateł którego nie można usunąć...najprawdopodobniej siadło BSI tak mi powiedział lecz chciałem się dowiedzieć od was czy nie mieliście takiego przypadku i jak sobie z nim poradziliście.

 

Proszę o konkrety a nie odsyłanie mnie do innych odnośników w których nie ma żadnych informacji odnośnie mojego problemu.

 

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko było sprawdzone i nic ... ta cała skrzynka BSI tam wszystkie styki przeczyszczone napięcia pomierzone nie rozumiem tego bo na zimnym silniku światła się włączyć nie chcą a jak się rozgrzeje cyka all nie mogę tego pojąć jak napisałem wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zukos, ja podejżewam że padł ci przekaźnik odpowiedzialny za światła... Często używam przekaźników w instalacjach gazowych i one czasami warjują przy niskich temperatutach. Możliwe że jest np. nieszczelny i zamarza a jak się nagrzeje to chodzi bez problemu... Nie mam 100% pewności ale możesz to sprawdzić... Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swojej poprzedniej meganece też czasami miałam ten problem przy niskich temp. Czasami nie włączały się światła, okazał być się winny przełącznik/włącznik zespolony świateł. Rozebranie i przeczyszczenie styków wyeliminowało to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuj za pomoc Prezes <ok> dzisiaj jeszcze to sprawdzę :mrgreen: i wieczorem napisze czy zadziałało ewentualnie jutro napisze dziękuje jeszcze raz i pozdrawiam :mrgreen:

 

[ Dodano: 2008-12-01, 17:53 ]

Przyczyną okazał się stycznik ;) wymieniłem i wszystko gra ;) dziękuję za pomoc pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odświeżam :) Czy żeby wymienić przełącznik świateł (wajchę kierunkowskazów, czyli to:

przelacznik-zespolony-251568.jpg)

konieczne jest zdejmowanie kierownicy? Tak jest napisane w serwisówce :/ , ale czy jest to absolutnie niezbędne? Bo jeśli trzeba zdjąć kierownicę, to raczej nie podejmę się osobiście...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum jest to już opisane ale nie jestem pewien o którą wajchę chodziło. Wiem że jedna z nich jest możliwa do wymiany bez zdejmowania kierownicy.

Poza tym zdemontować kierownicę to nie problem. Demontujesz poduszkę i odkręcasz jedną śrubę Torx. Kierownica pasuje tylko w jednej pozycji. Przerabiałem to jak zmieniałem kierownicę na obszyta skórą. Jedna ważna rzecz to całą wymianę robimy na wyłączonej stacyjce, ze względu na poduszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Poszperałem na forum i rzeczywiście jest napisane, że można wymienić bez zdejmowania kierownicy - powiem więcej: potwierdzam to, gdyż dziś próbowałem :) W sumie zdjęcie kierownicy pomoże tylko w odkręceniu śrub, a cały przełącznik wyciąga się i tak w przeciwnym kierunku (w stronę maski), więc kierownica nie przeszkadza. Moim zdaniem bez zdejmowania kiery opcja mniej inwazyjna i łatwiejsza, nie trzeba bawić się w odpinanie aku etc.

 

EDIT:

Dla potomnych potwierdzę tylko, że u mnie też wymiana przełącznika kierunkowskazów usunęła usterkę, a usterką było to, że gasły światła tylne postojowe oraz całe podświetlenie deski podczas włączania kierunkowskazu :) i gdy było zimno i wilgotno na dworze. Także wymiana przełącznika przy tego typu awarii uzasadniona.

Edytowane przez .Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Auto zostało sprowadzone z Belgii (Renault Megane 2002r. 1.6 16v klima, el szyby idt... ) tam obowiązuje jazda na światłach cały czas i mam automatyczny włącznik świateł.

Przepraszam za odkop. :spam:

Orientujecie się czy Renault pakował takie automaty fabrycznie/ ewentualnie BSI z taką opcją? Generalnie chodzi mi o Megane/Scenic I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ Piszę ponieważ w mojej Meganie światła świecą zaraz po przekręceniu kluczyka na kontrolki, mimo, że na manetce jest "0". Przeprułem całą instalację, wzdłuż i wszerz, rozkręciłem tapicerkę i zaglądałem pod BSI- nigdzie nie mam automatycznego włącznika świateł. Jeszcze do tego zauważyłem, że żarzą mi się drogowe gdy jadę na mijania i na odwrót. Masy oczywiście przeczyszczone...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reflektory masz na H7 czy H4? Ciekawa sprawa. Rozumiem że i mijania i postojowe świecą po kluczyku. A bez kluczyka po przekręceniu manetki świecą?

Edytowane przez elwik1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!