Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z automatycznym trybem pracy wyciera


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z automatem sterującym pracą wycieraczek. Oto sytuacje, które mnie zaniepokoiły:

a) Pada marznący deszcz, mam włączony automat, który pracuje bez zarzutu. Po zatrzymaniu i wyłączeniu silnika przełączam dźwignię pracy wycieraczek w położenie "wyłączone", idę na zakupy. Po powrocie i odpaleniu auta pierwszą rzeczą ktróra się dzieje jest pojedyncze przetarcie wycieraczek po szybie - niestety zamarzniętej.

:mrgreen: Samochód wyjeżdza z myjni, wytarty do sucha; piękna słoneczna pogoda. Po zatrzymaniu i wyłączeniu silnika stwierdzam, że któryś z myjących przełączył (przy wyłączonym silniku) niechcący dźwignię w położenie "automat". Przełączam ją na "wyłączone" i co się dzieje? Wycieraczki hyc po szybie (SUCHEJ! :evil: ). Znów porażka!

c) Auto odstawiam do garażu, padało, więc używałem automatu. Przed wyłączeniem silnika wyłączam wycieraczki. Na drugi dzień odpalam silnik, a wycieraczki znowu swoje!

To nie jest nagminne, zdarza się rzadko, ale już mam ślady na szybie :cry: ... Instrukcja podaje tylko tyle, że jeśli zostawi się włączony automat, to przy ponownym uruchomieniu silnika należy najpierw go wyłączyć i włączyć ponownie, aby zadziałał. POMÓŻCIE :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do podpunktu a) to tez tak miewam... ale ogolnie reszty to nie spotkalem :/ zwykle staram sie:

ALBO wylaczyc automat przed zgaszeniem jednostki

ALBO zostawic jak bylo, dopiero po zalaczeniu silnika przelaczam na wyl.

 

zdaje mi sie ze po prostu komputer troch glupieje przy zgaszonym silniku :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze... nie wiem... ja mam obycie z komputerami jako informatyk, serwisant i pasjonat wiec takie mam podejscie. co do podpunktu a) wczoraj idealnie po naszej rozmowie znow mi zamachaly po ponownym odpaleniu (jak pojechalem po kobiete - 20min postoju, nie wiecej) :mrgreen: zdaje mi sie, ze po dluzszym postoju nie machaja, po krotkim tak, bo dzis rano nie zamachaly a okladnie tak samo wylaczylem auto wczoraj wieczorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to nie w porządku. Już mam porysowane szyby, a taki czujnik deszczu to miał być w założeniu nie lada cymes, a są przez niego kłopoty... W piątek mam przegląd i zapytam w serwisie, co oni na to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jako że miałem zmieniony UCH mogę napisać wam tyle:

w starym z 2003 roku - dźwignia mogła być w pozycji włączonej non stop - po włączeniu silnika nic się nie działo. Automat działał dopiero po przełączeniu w wył i ponownym właczeniu - niby ok zgodnie z instrukcją, ale uważałem to za głupie po wolałem mieć non stop właczony automat i nie przełączać go zawsze aby zechciał zadziałać.

Zmieniłem UCH na nowy (z innego powodu)i jest jeszcze gorzej ! Teraz za każdym włączeniem silnikagdy automat jest włączony wycieraczki majtną się raz po suchej szybie, to nic w lecie ale w zimie gdy wycieraczki są przymarznięte - kończy się to wyświetleniem komunikatu: "auto wipers fault" SERWIS !

Francuski geniusz inżynieryjny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam. pomozcie o co chodzi z tymi automatami? jade pada deszcz przelaczam w pozycje B i wycieraczki wykonuja jeden cykl i nic wiecej no to przekrecam na symbol z wieksza iloscia kropelek i tylko jeden cykl wykonuja i nie chca dalej pracowac nawet po kilkudziesieciu sekundach. w czym jest problem czyzby czujnik deszczu byl uszkodzony? jesli tak by bylo to idzie ustawic tak ze po przestawieniu w pozycje B i wybraniu pierscieniem ilosci kropelek wycieraczki by pracowaly nawet na sucho?bo pada deszcz a ja musze albo recznie uruchamiac cykl albo przelaczac w pozycje C lub D. co mam zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko u mnie w ogóle nie chce chodzić w tym położeniu, bez żadnych cykli, a ręcznie to jak mam jechać jakiś dłuższy czas to nie za bardzo mi sie widzi wachlować ta wajcha.

 

Ps. można pisać z polskimi znakami - lepiej się czyta. - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam....

 

Sytuacja z czujnikiem deszczu w mojej Meganie wygląda tak: jak zostawię na "AUTO" i wyłączę silnik to po powrocie i odpaleniu samochodu funkcja "nie żyje" (wycieraczki nie reagują na krople deszczu na szybie ) muszę ją aktywować ponownym przełączeniem w górę i dół z pozycji przerywanej na STOP i z powrotem.. po tym zbiegu funkcja "AUTO" znów działa...?

Według mnie powinno być tak ,że po ponowny włączeniu silnika wycieraczki powinny zareagować na zabrudzoną szybę.... co Wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z czujnikiem deszczu w mojej Meganie wygląda tak: jak zostawię na "AUTO" i wyłączę silnik to po powrocie i odpaleniu samochodu funkcja "nie żyje" (wycieraczki nie reagują na krople deszczu na szybie ) muszę ją aktywować ponownym przełączeniem w górę i dół z pozycji przerywanej na STOP i z powrotem.. po tym zbiegu funkcja "AUTO" znów działa...?

tak ma działać :D

Według mnie powinno być tak ,że po ponowny włączeniu silnika wycieraczki powinny zareagować na zabrudzoną szybę.... co Wy na to ?

nie bardzo... bo pomyśl np. zima szron na szybie ty odpalasz samochód by go rozgrzać a tu trach wycieraczki ci automatycznie machają ręczę za to, że po kilku takich akcjach miał byś pióra do wymiany, to samo tyczy się np. brudu z piachem na szybie, odpalasz silnik a wycieraczki trach tylko tym razem cierpi szyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Widzę, że te problemy mają wszyscy. U mnie po zgaszeniu silnika i ponownym zapaleniu muszę dźwignię pozostawioną na "auto" wrócić do pozycji 0 i znów załączyć. A co do częstotliwości machania, to czasem jest dobrze, a czasem macha jak chce, np. mżawka, macha jak przy oberwaniu chmury. Próbowałem zgłębić to cudo, ale się nie udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W instrukcji jest wyraźnie napisane , że automat po odpaleniu trzeba wyłączyć i ponownie włączyć aby działał. A co do machania wycieraczkami po odpaleniu to nie miałem takich objawów bo zostawiam zawsze na automacie, ot taka maniera. I jaszcze jedno, miałem kiedyś problem z czujnikiem deszczu gdy na szybie w jego miejscu na żelu pojawiły się pęcherzyki powietrza. Odkleiłem całe to ustrojstwo przykleiłem na nowo wypierając powietrze i działa jak należy , ba nigdy dotąd nie działał tak dobrze... A przy okazji zakleiłem czujnik świateł i teraz na pozycji 0 włączają się w myśl polskich przepisów i gasną po wyłączeniu silnika... Jest więc OK .

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!