Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

dziobii

Proszę o poradę w doborze krótkiej, niepozornej anteny do CB

Recommended Posts

Mam prośbę do obcykanch w temacie forumowiczów - od pewnego czasu chodzi mi po głowie zaopatrzenie się sprzęt CB i chciałbym, abyście mi coś doradzili w kwestii doboru w miarę krótkiej, nie rzucającej się w oczy anteny, którą najchętniej zamocowałbym na stałe na dachu (łącznie z jego dziurawieniem). Na allegro znalazłem coś takiego:

http://www.allegro.pl/item496159752_krotka..._elite_103.html

ale ze względu na cenę, traktuję ją z lekkim przymrużeniem oka. Jeżdżę głównie w trasie i dlatego chciałbym zainwestować w antenę, która ma co najmniej przyzwoite parametry.

Doradźcie coś, bardzo proszę!

Raczej nie polecałbym anteny za 40zł, warto zainwestować w lepszy sprzęt.

ten sunker to smiec. Jesli chcesz zeby antena dzialala to musi miec powyzej metra. Jesli chodzi o takie anteny to polecam sirtela s90, sirio omega albo duzo tanszego hustlera ic100.

Albo masz antenę, z której gadasz i odbierasz albo w tym przypadku atrapę z ładnym opisem sprzedawcy. Na tym patyczku nie złapiesz nadawcy zza płota.

W podpisie masz miejsce, gdzie jest dużo przestrzeni, bier od razu 1,5metra+.

Kolego ,albo krótka antenka ,albo dobre osiągi.Złotego środka niestety nie znajdziesz .Jeśli chcesz mało rzucającą sie w oczy antene montażowa to INDIANA Presidenta.Wyglądem przypomina antene radiowa i w końcu to helikal więc osiągi będą bardzo dobre .

ja tam śmigam na Presidencie Florida (węglówka) i nie narzekam, tzn z założenia było 5-8km i obrabia bez problemów nawet w chaosie.

Domyślam się, że ten sunker to śmieć; w allegro wpisałem "antena CB krótka" i wyskoczyło tylko to badziewie. kisand, ta INDIANA nawet ciekawie się prezentuje. Ale takiego bata do dachu przykręcać na stałe nie będę, co najwyżej przez uchwyt. A propos tego uchwytu jeszcze... Jak z demontażem anteny? Łatwo da się ją zdląć i wrzucić do bagażnika? Bo ze względu na takie moje małe zboczenie estetyczne anteny na magnes kupować nie chcę ;-)

Łatwo da się ją zdląć i wrzucić do bagażnika?
anteny na magnes kupować nie chcę

zmień zboczenie <ok> co od magnesówki da się szybciej zdjąć ?

President FLORIDA ma 45cm długości i sam z niej korzystam - polecam <ok>

A może Wilson Little Wil, markowy sprzęt, osiągi przyzwoite, solidne wykonanie. Im dłuższa tym lepsza <ok> Antenka tylko dodaje uroku.

Ta tylko trzeba uważać na trakcję <ok> Ja przyhaczam bramkę ograniczającą na 2,5 m :mrgreen:

Ale za to dzisiaj rozmawiałem z kolegą na 25 km :mrgreen:

Ale za to dzisiaj rozmawiałem z kolegą na 25 km

Na takie odległości a nawet krótsze to mam komórke <ok>

I nie zawsze warto wiedzieć wszystkiego co się w sąsiednim województwie na drogach dzieje. Zasięg do 10 km poza miastem moim zdaniem całkowicie wystarczy, tym bardziej, że i tak za wiele informacji bo bierze dookólnie.

Śledzę temat bo i ja jestem taką krótszą anteną zainteresowany, Scenic jest i tak już wysoki.

Ten sklep polecam, sam u nich kupowałem całość i na gg jeszcze dało rade cenę radyjka potargować. A co do antenki polecam ALAN PC-4. Mam założona na reling przez uchwyt i rewelacja. Demontaż na motylku 5 sekund

Osobiście mam HUSTLER IC 100 i nie narzekam :mrgreen:

pozdro

Antena albo krótka, albo skuteczna. Według mnie kompromis do zaakceptowania to Sirtel S-60 (60 cm). Stosunkowo sprawna antena, dobrze i łatwo się stroi zewnętrznymi pierścieniami. Jej "większa siostra" to Sirtel S-90 (około 1m)

Szczęśliwego Nowego Roku!

Luke

Kolego ,albo krótka antenka ,albo dobre osiągi.Złotego środka niestety nie znajdziesz .Jeśli chcesz mało rzucającą sie w oczy antene montażowa to INDIANA Presidenta.Wyglądem przypomina antene radiowa i w końcu to helikal więc osiągi będą bardzo dobre .

Ja zamontowałem antenę Prezydent Florida (ok 47 cm koszt 140zł) i mam zasięg obustronny ok 10-15 km.Sprawdzałem w kilku miejscowościach.

Posiadam w miarę tanie -190 zł "radyjko" Danita 3000 multi.Dobrze dające sobie radę z szumami

Co ważne autko mieści się w garażu bez demontażu anteny.

President Florida.

Gość pawelolsztyn

ja tobie rzeczowo i na temat odpowiem, poniewaz bardzo dlugo posiadam cb i jestem/bylem na kilku forach. jak pamietam od dawna byly spory czy dluga czy krotka. a ja radze tobie : kup sobie dwie anteny ! jedna dluga pomiedzy 1,5-2 m na trasy (daleki zasieg, szybsze predkosci, zroznicowanie terenu i ogolnie zajebiscie) i druga krotka ok. 0,7 m w miescie (nie zaczepiasz o garaze i nie rzuca sie w oczy). ponadto zasieg na krotkiej antence w miescie wystarczy, zeby wczesniej slyszec niz widziec. przeciez nie musisz slyszec co sie dzieje na koncu miasta. ja nawet na swojej krotkiej wlaczam tzw. funcje local, zeby nie bylo za duzo smieci w eterze. i tak naprawde uzywam codziennie krotkiej antenki (nawet na wyjazdy do 50 km poza miasto) oraz dlugiej jak jade do rodziny, jakis wypad lub na wczasy. jakiej firmy/tzn. za jaka cene kupic antenki ? ja uzywam i polecam firme president (takze radio) oczywiscie na dziurke pl.

ps. ja na dlugiej antenie mialem zasieg ponad 150 km :-) i jechalem 250 km/h :-) naprawde :-)

pawelolsztyn, dwie antenki to niezły pomysł ale czy po zmienie anteny nie trzeba zestroić zestawu <ok>

Znalazłem ciekawą stronkę z opisem i zdjeciami kilku popularnych modeli antenek cb

gojgien, myślałem o takiej antence bo mi się podoba ale w scenicu II nie bardzo jest gdzie ją umieścić. Na krawędziach klapy bagażnika są takie plastikowe nakładki.

Gość pawelolsztyn

witam. dokladnie, trzeba zawsze na poczatku zestroic kazda antenke do auta. dlatego polecam montaz na stale - dziurka pl (samochod tobie sluzy a nie on tobie). w moim przypadku dluga anetene musialem lekkko skrocic, natomiast mala nie wymagala strojenia. swr jest 1:1,1 dla duzej w przedziale +-8 kanalow od 19-ski oraz dla malej jest prawie w calym zakresie. dlatego jeszcze raz polecam montaz anteny na stale na dziurke pl. przy sciaganiu/zmianie antenek nic sie tobie nie przesunie ani przy bardzo duzych predkosciach nie bedzie problemu. i wyglada to profesjonalnie. i to jest moj sprzecik http://pawel-olsztyn.fotosik.pl/zdjecia/1.html

ps. duza i mala antena ponizej w podpisie.

Fajnie to wygląda, nie zamerzasz zamontować zaczepu do gruszki :)

ja mam hustlera ic-100, bo akurat mogłam ją mieć za free (nie, nie kradziona - facet zmieniał na inną :) ). dobrze odbiera (z unidenem 520xl), nie szumi, nie trzeszczy, nie gnije, a ma już 3 lata. poza tym ma jeszcze jedną dużą zaletę - nie trzeba jej chować, bo z uciętym kablem jest warta mniej, niż koszt przesyłki :-P

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się