Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

AWARIA SILNIKA 1.9 DCi


Rabcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem w dosyć nie ciekawej sytuacji za tydzień wyjeżdżam w Góry na parę dni, a tu auto zaczyna znowu broić <ok> dziś po powrocie komputer pokazał mi średnie łączne spalane 11.5l/ 100km sprawdziłem ponieważ wskaźnik ropy stosunkowo szybko brnie w kierunku rezerwy. Co najlepsze auto zaczyna kopcić. Postanowiłem sprawdzić Przepływomierz ustawiłem kamerę w kierunku rury i zacząłem gazować wiadomo przy 3 tys jakiś dymek poszedł natomiast po odłączeniu przepływomierza i przy gazowaniu cały garaż zamienił się w komorę !! wszystko w czarnym dymie i tak za każdym razem. nagrałem to na kamerce :mrgreen: . Co może być przyczyną tego spalania ? normalnie na trasie przy prędkości 110km/h na 5-tym biegu auto paliło 5.7l ( chwilowe wskazanie komputera) natomiast teraz jest 8,5- 10l Co może być tego przyczyną ? Turbo było wymieniane, wtryski po regeneracji, oleje nowiutki, egr tydzień temu czyszczony.... HELP !!

 

Pozdrawiam Rabcio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr powietrza jest nowy, natomiast odpiąłem wtyczkę przepływomierza i szczerze tak jak auto normalnie było mulaste tak po odpięciu moc wróciła spod świateł na 1 ciężko było złapać przyczepność <ok> martwi mnie natomiast fakt, że po odpięciu strasznie kopci :mrgreen: Czy można jeździć bez PP ? Czy jeżeli jest uszkodzony to wpływa to na moc i spalanie, a do tego kopcenie ? proszę o rade ponieważ jutro chce jechać po nowy ewentualnie :mrgreen:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem pół roku z odłączonym przepływomierzem i wszystko było ok.

Jak jest uszkodzony to auto zachowuje się tak jak opisałeś, może więcej palić, jest strasznie mułowate i w ogóle do bani.

Jak kupujesz przepływomierz nowy to tylko oryginał i po numerze który miałeś wybity na oryginalnej przepływce.

Nie baw się w nowe zamienniki bo szkoda kasy.

Ja kupiłem używany oryginał z tym samym numerem i na szczęście działa <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie Pp można kupić w graniach 150zł używany oczywiście tylko szczerze nie wiedziałem, że trzeba patrzeć na kody <ok>:mrgreen: co jeżeli ew. kupię z innym kodem ? to skoro można jeździć bez PP to po co go montują ja rozumiem, że dawka powietrza itd ale przecież silnik działa idealnie bez PP czy są jakieś przeciw wskazania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no np więcej pali <ok>

Nie wiem jakie są przeciwwskazania, ale jeśli ktoś go tam wstawił, to chyba powinien tam być.

Ja też zapłaciłem 150 zł i jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat: "Przepływomierz to takie sprytne urządzenie, które przekształca informację o ilości zasysanego powietrza przez silnik na informację zrozumiałą dla komputera wtryskowego. Komputer potrzebuje tę informację aby skalkulować ilość paliwa wtryskiwanego do cylindrów i moment zapłonu tak aby proces spalania przebiegał prawidłowo. " -to chyba wszystko wyjaśnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!