Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Niewidzialne wycieraczki


Norby

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie słuchać Prezesa.Wszędzie można ale na przód NIGDY! Tam ma być czysto i odtłuszczone.Porysowanych nie polerować i szlifować bo zeza dostaniecie ale jak macie osłone reflektora z poliwęglanu to przepolerować warto jak zmatowiała i porysowana.Zarówka zeza nie dostanie.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że są różne tego typu produkty - w związku z tym mogą być różne wrażenia i doświadczenia.

 

Osobiście używałem 2 takich preparatów, ale tylko 1 miałem okazję naprawdę przetestować (przy drugim nie miałem jeszcze odpowiednich warunków - czyli jazdy w ulewie albo chociaż deszczu).

 

Stosowanie tego ma sens właśnie na przednią szybę, na lusterkach jest totalnie bez sensu.

Preparat działa w deszczu lub ulewie (przy "mżawce" może być średnio pomocny) przy prędkości 50-60 km/h lub większej.

 

Nie trzeba wtedy używać wycieraczek bo krople są zdmuchiwane pędem powietrza.

 

Takiego pędu powietrza nie ma przy mniejszej prędkości, na bocznych szybach też nie bardzo, na lusterkach wcale - to chyba oczywiste.

Przy "mżawce" nie ma kropel, które mogłyby zostać zepchnięte pędem powietrza.

Dlatego czasami trzeba używać wycieraczek.

Z preparatem który jest reklamowany w powyższym linku się nie spotkałem.

 

PS: Jechałem latem nocą w czasie burzy - średnia prędkość aut to 30-40 km/h i dopóki miałem przed sobą inne samochody preparat nie działał, jak wyprzedziłem innych mogłem spokojnie jechać i wyłączyć wycieraczki.

Naprawdę jadąc z wyłączonymi wycieraczkami współczułem innym kierowcom, którzy męczyli się z wycieraczkami i prawie nic nie widzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na bocznych szybach też nie bardzo, na lusterkach wcale - to chyba oczywiste.

Oj kolego, chyba nie wiesz co piszesz albo nigdy tego nie stosowałeś :)

Wystarczy trochę jazdy po naszych dziurach i też działa, chyba że masz jakiś dziwny środek :)

Widać mało jeździsz w nocy i smaruj dalej tą przednią jak ci działa - powodzenia :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes, jak wspomniałem mogą być różne środki i różnie działać.

Czegoś co ma działać jak w pokazanej wyżej reklamie nie widziałem.

To czego ja używałem działa przy od odpowiedniej prędkości, a zasada działania wynika z prostych praw fizyki - zrób sobie test:

każda płaska powierzchnia po zderzeniu z oporem powietrza skierowanym na nią spowoduje zepchnięcie tego co jest na niej, natomiast nie spowoduje zepchnięcia tego co jest z drugiej strony (lusterko) bo z tamtej nie działa żadna siła

z kolei na bocznych szybach też działa to zupełnie inaczej, bo one zderzają się z tą siłą bokiem i nie ma zderzenia sił, które działają na szybę przednią.

Sam środek tylko ułatwia spływanie wody z szyby i poprawia działanie praw fizyki.

Bardziej opisowo nie umiem tego teraz wyjaśnić.

 

PS: Stosuje to od ok. roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem kiedyś RAIN-X. Przy deszczu trasa Warszawa - Wyszków pokonana został bez wycieraczek. Kropelki całkiem ładnie spływały. Niestety z czasem efekty zaczeły przynosić odwrotny skutek. POnieważ środek się skończył próbowaliśmy to z ojcem zmyć. Co ja się wtedy miałem żeby to usunąć. Dramat. Nigdy więcej "cudów" na przednią szybę.

Ja bym odradzał. Efekt ulotny, skutki długo odczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hADeSik, Nie chcę się licytować ale ja się opieram na doświadczeniu siedmioletnim, jeszcze z czasów jazdy 126p :mrgreen:

Marcin Szymansk, Nie ma znaczenia nazwa - ważne jest to zdanie :)

Nigdy więcej "cudów" na przednią szybę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes, nie mam zamiaru się licytować ani przepychać bo nie mam w tym interesu ani żadnego produktu nie reklamuję (zresztą nie handluję w tej branży) - napisałem tylko o swoich doświadczeniach z praktycznie 1 produktem (na rynku są ich pewnie przynajmniej dziesiątki i każdy może inaczej działać) oraz opisałem zasadę jego działania.

 

Skoro te preparaty są złe, to dlaczego używałeś ich aż 7 lat? Mnie jak coś nie pasuje to od razu przestaje używać - całkiem albo szukam lepszego produktu :mrgreen:

 

PS: Wybacz ale dla mnie w czasie jazdy w deszczu najważniejsze jest dobrze widzieć przed autem i o takim zastosowaniu rozmawiamy (wszak w temacie stoi: "Niewidzialne wycieraczki", a tych po bokach ani na lusterkach nie ma)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu handlowałem Niewidzialną wycieraczką Moje Auto, sprzedało się kilkanaście sztuk, działanie jednej mogłem sam podziwiać na żywo i muszę przyznać że efekt super, ale tylko przy wyższych prędkościach (pow. 70km/h). Przy wolniejszej jeździe woda nie ucieka z szyby, trzeba wspomagać się wycieraczkami. Ale nie ma tu problemów że coś się rozmazuje, wycieraczki po szybie z Niewidzialną wycieraczką pracują jakby lżej :) Jak dla mnie to taki bajer :mrgreen: Aha - przy nakładaniu i polerowaniu trzeba się nieźle napocić :)

 

U siebie natomiast nałożyłem Antyparę (od wewnątrz) i tutaj muszę przyznać że to działa! Na szybach nie osiada para - raz mi się zdarzyło, że niewielka mgiełka się pojawiła, ale po kilku sekundach działania nadmuchu zniknęła.

 

Ps. Znalazłem jeszcze filmik z AutoŚwiat.tv dotyczący Niewidzialnej wycier. KLIK

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro te preparaty są złe, to dlaczego używałeś ich aż 7 lat?

A gdzie ja napisałem, że są złe :)

Są super i sprawdzają się w zastosowaniu o jakim pisałem - przynajmniej w moim przypadku :mrgreen: :) Na przednią nigdy więcej eksperymentów i nikt mnie nie przekona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes, Krytykujesz zawzięcie stosowanie na przedniej szybie więc rozumiem, że przez te 7 lat testowałeś 1 lub kilka produktów właśnie w ten sposób.

 

Natomiast nie wiem dlaczego próbujesz zawzięcie najechać na mnie (chcesz mnie sprowokować do akcji odwetowej? :mrgreen: ), gdy ja od początku (czyli od 1 wiadomości) piszę, że mogą być różne środki, a mój działa w określonych warunkach.

 

BTW: jestem okularnikiem, mam szkła z powłoka antyrefleksyjną (ad odbicia w kroplach i oślepianie podczas jazdy nocą wg ostatniego filmiku z autoświata), więc może dlatego nie zauważyłem minusów w nocy, w dzień sporadycznie używam wycieraczek i też nie zauważyłem ślizgania ani wibracji, o wymaganej prędkości pisałem już wcześniej (dodatkowo siła wiatru, pochylenie oraz jakość szyby - w sensie ilości rys itp.)...

 

I powtarzam, że są różne środki i mogą różnie działać - najlepiej przetestować, bo to często kilkanaście złotych oraz trochę czasu na naniesienie a bywają bardzo pomocne zarówno w ulewy jak i np. podczas mijania czy wyprzedania na trasie, gdy nasza przednia szyba jest zalewana wodą spod kół aut na przeciwnym/sąsiednim pasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem po co ta cała dyskusja,przecież jak ktoś chce to niech sobie nawet te produkty codziennie na szyby nakłada. :mrgreen:

Dla mnie jest tylko jeden taki wielki minus,nie wyobrażam sobie,żebym temu ufał w sytuacji gdy się mijam z ciężarówką i mam czekać jak mi pęd powierza szybę wyczyści.Od tego mam wycieraczki i czujnik na szybie który na pewno szybciej zadziała niż te nano cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waldek708, podczas mijania z ciężarówką jest ściana wody - czasami nawet długa (choć to bardziej przy wyprzedzaniu)

wycieraczki wtedy praktycznie nic nie dają, a w moim odczuciu środek się wtedy lepiej od nich sprawdza (nawet jak masz 50 czujników na szybie)

 

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hADeSik, prosze Cie,chcesz mi powiedziec,ze ta nano wycieraczka jest lepsza od zwyklej przy mijaniu sie z ciezarowka?zareaguje szybciej niz czujnik?Jakos nie chce mi sie w to wierzyc-ale skoro tak twierdzisz.

Tak na marginesie-masz czujnik w aucie albio kiedykolwiek miales okazje z nim jezdzic?Uwierz,reaguje szybciej niz zrobie to manualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mam czujnika, a przy mijaniu się z ciężarówką widząc ją włączam wycieraczki na szybsze w momencie mijania się, przez co nigdy żadną ścianą wody zalany nie jestem. Natomiast teorie, że woda szybciej zniknie przy nano wycieraczce niż przy zwykłej uważam za śmieszne, ale - każdy ma prawo do swojego zdania i nie neguję tutaj osoby, która to zdanie posiada, tylko samo zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast teorie, że woda szybciej zniknie przy nano wycieraczce niż przy zwykłej uważam za śmieszne,
nie chciałem tego pisać ale też tak uważam ;-) W każdym razie zostaję przy wycieraczkach a kolega niech sobie używa swojego środka.W ten sposób bedziemy obydwoje zadowoleni. :mrgreen: Dla mnie ten temat jest zamknięty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!