Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Niewidzialne wycieraczki


Norby

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też dorzucę swoje 3 grosze. Używałem środka jednej firmy(nazwy nie pamiętam, na logo był taki kominiarz z drabiną chyba) i ostatni jakiś tani z Lidla. Z ręką na sercu polecam wszystkim. Może trafiłem na dobre jakościowo towary ale fajnie się jeździ z tym środkiem na szybie. Powyżej 70 km/h woda spływa szybciej z szyby. Nie zastąpi to całkowicie wycieraczek ale bardzo ułatwia im pracę i moim zdaniem poprawia widoczność. Mam nałożone na wszystkich szybach. Co do trwałości to ciężko mi się wypowiadać. Ja smaruję 4 razy w roku. Używam od 2 lat. Z czasem działanie słabnie ale głównie w polu pracy wycieraczek. Ale to po ok. 3 miesiącach. Nikogo nie zmuszam, nie nakłaniam. Kto chce niech używa. Ja używam i będę dalej używał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się ze wszystkimi teoriami zgadzam. Tylko mam jedno pytanie. Środek ten jest "tłusty". Jak wam idzie mycie przedniej szyby tak, żeby nie było na niej żadnych smóg, plam?

Ja sie strasznie napociłem żeby ten środek usunąć z całej szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,nieco wiedzy chemicznej nie zawadzi.Wiekszość tego typu "cudownych" środków oparta jest na składnikach silikonowych.Nazwę podaję celowo "uproszczoną'i proszę o nie wypowiadanie się fachowców bo "zakraczą" problem.Takie związki są bardzo trudne do usunięcia nawet ze szkła. Z mojej praktyki wynika ,że najlepsza jest kombinacja acetonu,benzyny ekstakcyjnej oraz płynu do naczyń.Po każdym środku należy szybę dokładnie przetrzeć miękkim ręcznikiem papierowym. Jak chcecie mieć kłopoty to używajcie możliwie wszystkich cudownych wynalazków."Niewidzialna wycieraczka" ,owszem może być ale na TYLKO na boocznych lub tylnej w ostatecznośći jak ktoś musi mieć.Poczytacie posty Prezesa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytacie posty Prezesa.
:mrgreen:

Ja miałem taki środek jak alkohol skażony - czyli mieszanka spirytu 99% skażonego acetonem - śmiertelna trucizna wychodzi, ale na szybę dało radę.

Dobrze że to była tylko szyba od malucha ;-) w megi znacznie większa :)

Acetonu zbytnio nie polecam ze względu na uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. I tyle w temacie "ludwika". Potwierdzają się poprzednie wypowiedzi "żadnych wynalazków na przedniej szybie". To wszystko działa jak ktoś ma tyle zaparcia żeby używać stale, a potem ma czas na odpowiednią konserwację szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!