Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Niewidzialne wycieraczki


Norby

Rekomendowane odpowiedzi

Norby, sprawuje sie w miare dobrze jest tylko jedno ale...Jak Ci ktoś strzeli kamieniem w przednią szybę to już możesz zapomnieć o jej klejeniu.To jest ten mały szczególik o którym nie mówią producenci tych nano cudów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg pięknych filmików reklamujących produkt jet skuteczny ale czy w rzeczywistości. Podobno poprawia widoczność wygładza małe zarysowania jest samoczyszcząca podobnie jak reflektory. Z tego tytułu, że mam nieco starszawą szybę w mojej Megi chcę poprawić widoczność w nocy i wieczorem kiedy wszyscy bez wyjątku złośliwie świecą mi w oczy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego tytułu, że mam nieco starszawą szybę w mojej Megi chcę poprawić widoczność w nocy i wieczorem kiedy wszyscy bez wyjątku złośliwie świecą mi w oczy
tak to nie działa kolego,cudów nie ma ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norby, kup,zastosuj i nam opisz jak działa.Ja myślę,że coś w tym jest tylko niestety nikt ze znajomych jeszcze tego nie zastosował.

Ja się boje,że mogę sobie pogorszyć ;-) woda będzie spływała kosztem refleksów w nocy.Może ktoś ,kto używał opisze swoje doświadczenia.Nie opierajmy się na reklamach :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 10-12 lat temu użyłem czegoś w tym stylu do Fiata Uno. Nie pamiętam już nazwy (nie było toto żadnego renomowanego producenta-wtedy chyba tryumfy święciło Rain-X) ale jakoś specjalnie nie rzuciło mnie to na kolana. Spływać spływało póki miałem mocno mokrą szybę i nie zebrałem jeszcze błota spod kół innych pojazdów. Od tamtej pory dałem sobie spokój z takimi wynalazkami (czy dobrze to nie wiem, ale smarować tym szyby mi się nie chce). Wtedy też użyłem preparatu antyroszeniowego do wewnątrz tego samego producenta i efektu zbyt wielkiego też nie zaobserwowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szyba "zjechana" to TYLKO nówka.

 

Troszkęnie na temat, ale jako że mam SI porysowaną przez poprzedniego właściciela szybę czołową pytałem się kiedyś w znajomym warsztacie o polerowanie szyb. Gość mi STANOWCZO odradził i wyjaśnił że jak chcę sprzedawać to mogę sobie popróbować, ale jak mam z tym jeździć to nie warto. Robią się straszne zniekształcenia. Póki co szybę mam dalej tą samą, nie jest jeszcze tragiczna, ale chyba gość miał rację że nie warta skórka wyprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pizza, dlatego się pytam innych a nie podniecam się reklamami.Z tytułu tego,że zajmuje sie lakierami wypolerowałem sobie szybe maszyną i pożniej walczyłem z refleksami,musiałem ją myć nitro i silikonem,żeby zmyć ten badziew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ,kto używał opisze swoje doświadczenia.Nie opierajmy się na reklamach :mrgreen:

Już kiedyś gdzieś na forum o tym pisałem. :)

Używałem i używam dalej ale tylko na BOCZNE, TYŁ i LUSTERKA.

Na przednią NIGDY, gdyż strasznie po tym marze jak włączysz wycieraczki.

Robi się coś a`la mgiełka - widoczność strasznie spada. Jazda w nocy i w deszczu - koszmar. Raz to popełniłem w maluszku i nigdy więcej :!: Jak szybko naniosłem tak jeszcze szybciej zmywałem.

Sprawdza się zwłaszcza z rana jak ktoś trzyma autko pod chmurką i jak szybki zroszone poranną rosą - fajnie się same czyszczą pod wpływem pędu powietrza :) :)

Dodam że produkt niemiecki znacznie lepiej się spisywał niżli krajowy - dłużej tamten trzymał się na szybie.

Jak psikasz to nie bezpośrednio na szybę tylko na ściereczkę - tyłem do autka i dopiero potem ściereczką nanoś. Zostają kropki na uszczelkach i karoserii, oczywiście można froterować ale po co się 5 razy bawić ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Nasuwa mi się kolejne pytanie, mianowicie czy można zastosować owy preparat na szkło reflektorów. Czasem następuje zabrudzenie przy dłuższej jeździe (błoto pośniegowe) a przy tym preparacie może będzie oczyszczać się sama. Tak czy inaczej zastosuje ten wynalazek i podzielę się spostrzeżeniami podczas eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

preparat na szkło reflektorów

Stosowałem ale zbytniej różnicy nie widać.

Na ten nasz syf na drogach nic nie działa, wszystko zaklajstruje - chyba, że wzorem kasków kierowców z F1 zdzierać co jakiś czas folię :mrgreen:

Wystarczy, że kilka autek prosto z budowy wyjedzie albo kilka ciągników z pola :) - Ot cała PL właśnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!