Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Scenic II Ph II] OPONY ZIMOWE


klaskowski131

Rekomendowane odpowiedzi

w ubiegłym roku kupiłem Uniroyal MS plus 66. Świetne opony. Super ciągną w warunkach zimowych zarówno po różnych rodzajach śniegu, jak i po mokrym asfalcie. Wcześniej jeździłem na Dunlopach Wintersport, Fuldach Kristalach i Good Year Ultra Grip. Fakt że w innych autach.

Moja żona tez jest tego zdania, a w jej przypadku jeden poślizg dyskwalifikuje opony na zawsze :)

Uniroyale na tyle mnie zachwyciły że na lato kupiłem też opony tej marki (Rainsport 2). Z letnich też jestem bardzo zadowolony. Do tego cena była bardzo przystępna. Ja kupowałem na oponeo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym zapytać czy ktoś spotkał się z oponami firmy Amstrong. Mam taki na przodzie i chciałem zakupić takie na tył niestety ta firma produkuje opony do suv i nie ma rozmiaru 175 na 65 r 14 opony sa jak dla mnie bardzo dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie!

Trochę jestem zakręcony, bo dowolnie wymieniacie opony 205/55 na 205/60 i inne. Czy tu taki bałagan co do modelu, czy lekkie podejście co do zaleceń producenta? Ja w swoim od kupna miałem /60 i za innymi się ani na lato ani na zimę nie oglądam.

Aktualnie mam GoodYear'ki UltrGrip7 i paskudnie są wrażliwe na koleiny. W jakich sie dobrze prowadzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto lepiej prowadzi się w koleinach przy węższych oponach i niższym profilu. Za to bardziej komfortowo jest przy wyższym profilu. Trzeba wybierać.

Co do rozmiaru opon to najlepiej jest użyć kalkulatora. http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto prowadzi się baaardzo różnie przy tym samym numerze na oponie. To zależy od sztywności gumy (nie pamiętam jak się ona nazywa)-tej części bocznej. Zaś wysokość będzie miała wpływ na wskazania szybkościomierza; to też niebyleco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam GoodYear'ki UltrGrip7 i paskudnie są wrażliwe na koleiny. W jakich sie dobrze prowadzi?

 

Ja mam takie opony 205/55 R16 w Sedanie i kolein nie czuję. Więc albo to jest charakterystyczne dla Scenicow, albo może wina leży gdzie indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

wrażliwość na koleiny zależy od offsetu felgi (rozstaw kół) oraz twardości ścianki bocznej opony. im ścianka twardsza tym opona będzie wrażliwsza na koleiny. szerokość opony ma taką samą zależność jak twardość ścianki bocznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od offsetu felgi (rozstaw kół) oraz (...) im ścianka twardsza tym opona będzie wrażliwsza na koleiny.
Felga non stop ta sama; a co do ścianki opony- to chyba odwrotnie?? Przynajmniej takie ma empiryczne doświadczeni - im miększa, tym wrażliwośc na koleiny większa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miękka się układa. twarda ciągnie by się ułożyć. tak wynika z moich doświadczeń. jak masz koło z oponą o większym profilu to masz więcej gumy która może się naddawać - mniej ciągnie w koleinie. załóż koło z oponą o niższym profilu a będzie bardziej ciągała po koleinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam scenica II granda i przymierzam się do kupna nowych opon zimowych. Nie wiem tylko czy kupić "zwykłe" zimówki czy XL - wzmacniane. Nie jeżdzę nigdy mocno obciążony ale gościu w serwisie opon mówił mi, że powinienem kupić XL. Niestety nigdzie w specyfikacji opon do scenica nie spotkałem się ze szczególnymi zaleceniami co do typu opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mireczek01: Do Scenica II Grand muszą być opony o indeksie nośności co najmniej 96 (czyli 710 kg na oponę). Opony z oznaczeniem XL mają indeks nośności równy lub większy od 96 (czasem można spotkać indeks 94). Na obciążenie opony nie składa się jedynie dopuszczalna masa całkowita pojazdu dzielona na cztery opony ale także tzw. obciążenie dynamiczne (przy hamowaniu czy w zakrętach na oponę działają dodatkowe siły)

 

Pamiętaj: w przypadku wypadku (odpukać w niemalowane) jeśli bedziesz miał inne opony niż zaleca producent, to ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania, ze względu na użycie materiałów eksploatacyjnych nieodpowiednich dla danego modelu pojazdu.

 

 

Ja osobiśnie na lato kupiłem Kumho Ecsta Spt Ku31 205/60R16 96V (rewelacyjne), a na zimę mam Duro DW-9100 205/60 R16 96 H XL (wybór ze względu na cenę, ale nie narzekam, bo opony bardzo dobre).

Edytowane przez Greco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej!

Jak wiadomo, przed zimą, kiedy to czeka nas zakup opon na nadchodzący sezon, wiele osób ma problem typu: co wybrać, jaka marka, itp.

I właśnie w tym roku dopadło mnie "coś" takiego.

Marek produkujących opony od groma i ciut ciut. Zależy mi na jakości i dobrej cenie. Ba, komu na tym nie zależy:)

Upatrzyłem sobie takie oto oponki do mojego Scenica II (polecił mi je także mój mechanik):

BFGoodrich g-Force Winter 205/60R16

http://www.oponybfgoodrich.pl/bfgoodrichpl/pl/nasze-opony/zalety/20080204175954.html

Słyszałem o nich wiele dobrego. Czy może macie jakieś doświadczenia z tą marką, jakieś sprawdzone info?

Z góry dzieki za pomoc.

 

Dodano: 23 paź 2011 - 22:06

Naprawdę nikt z Was nie zetknął się z tymi "kapciami"?

Nie wierzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!