Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sprzedam kupie... Dlaczego tylko wybrani?


guzior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałem poruszyć kwestie działy sprzedam.

Jestem od nie dawna na forum i chciałem coś sprzedać ale nie moge bo powinno sie mieć jakieś uprawnienia.

Uważam ze powinno być tak że kazdy może coś sprzedać ponieważ nie tylko sprzedający moze na tym zyskać ale kupujący...

I według mnie powinny być określone zasady giełdy.

Ja proponuje tak żeby temat wiadomości był krótki i na temat a sprzedający zakłada jeden temat podając co sprzedaje i za ile! I daje do siebie kontakt kom gg czy pw.

I kupujący nie odpowiadają w temacie ale sami piszą do sprzedającego bo po co robić zamieszanie i po co kazdy ma czytac co kto kupuje i za ile.

Negocjacje na pw czy jakimś innym poza forum komunikatorze itp.

Jak dla mnie wtedy będzie dla nas i innych i nie będzie takiego bałaganu w dziale giełda.

 

 

Kto jest za wprowadzeniem takich zasad albo innych prosze sie o wypowiedzenie.

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wielu forach działa to tak, że musisz się jakoś zasłużyć na forum. Zapobiega to przed rejestracją użytkowników, którzy rejestrują się TYLKO po to aby coś sprzedać i już się więcej nie pojawić.

Reszta, tzn umawianie się na PW, gg czy innym komunikatorze funkcjonuje od zawsze, więc po raz drugi tego nie trzeba wprowadzać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guzior, dokładnie tak jak pisze kol.meganecoupe02. Trzeba posiadać status użytkownik, a ten jest przyznawany automatycznie po napisaniu (chyba) 15 postów. Właśnie chodzi o to by ograniczyć sytuacje, że rejestrujesz się tylko po to by wystawić ogłoszenie o sprzedaży. Jest jeszcze opcja ze umawiasz się z kimś z Administracji, piszesz posta na ogólnym a post- oferta jest przenoszona przez Moderatora do działu "sprzedam". Do tej pory tak to funkcjonowało i było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maly1984, popatrz na stronie głównej ja tam mam taką informację:

"Giełda

Dostęp tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Sprzedam Ostatni post: nokia 6630

Chcesz coś sprzedać? Pisz tutaj. Dostęp tylko dla grupy: Użytkownik."

Wyjaśniać jeszcze coś co wyjaśnione :mrgreen:

Przy "kupię" te ograniczenia nie występują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze można skontaktować się z administracją i porosić o przeniesienia do działu sprzedam postu napisanego w innym dziale oczywiście zastrzegam że ja to robię po weryfikacji sprzedającego czy np nie jest handlarzem chcącym zrobić sobie z naszego forum kolejną autogiełdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien, masz rację, tylko chodzi mi o to żeby zamieścić tam jeszcze taką informację jaką podał Robak bo często pojawiają się właśnie takie problemy o jakich teraz dyskutujemy i tylko administracja musi za każdym razem pisać to samo, a tak to by było raz i po sprawie - takie jest moje zdanie i chciałem Wam Zielonym trochę ułatwić :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem? Czemu jakiś handlarz nie może dać swojego ogłoszenia?

Tylko zeby to ogłoszenie było na temat samochodów a nie jakis telefonów czy innych rzeczy.

Jakoś ja nie moge dać ogłoszenie w dziale sprzedam a dałem temat w innym dziale do przenoszenia to został usunięty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobra sprawa z tymi ogłoszeniami,powinno tak być na każdym forum. na escorcie,każdy narzeka że co chwile pojawiają się ogłoszenia od nowych,zapisujących się tylko po to aby sprzedać czlonków-bardzo drażniąca sprawa...a problem jak widać ma proste rozwiązanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guzior, nie rozumiesz dlaczego?

Nie chcę, żeby jakiś handlarz wykorzystywał forum do osiągania korzyści materialnych. Dział sprzedam jest tylko dla Użytkowników, naszej społeczności. A handlarze mogą sobie korzystać z allegro i innych tego typu serwisów.

Jak nie możesz tego zrozumieć to nic na to nie poradzę.

 

Wychodzę z założenia, że lepiej ograniczyć grono które ma dostęp do tego działu kosztem mniejszej ilości ogłoszeń ale od bardziej "ZAUFANYCH" sprzedawców. Oczywiście tutaj mocno powiedziałem, zaufanych... ale wiadomo o co chodzi. I można dawać ogłoszenia nie tylko związane z motoryzacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wg mnie możliwość sprzedaży tylko przez konkretne osoby jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Szczerze mówiąc 15 postów, które trzeba napiać, żeby mieć taki przywilej to nawet za mało. Wchodząc na dział giełda na Forum Megane chcę wiedzieć co kupuję i od kogo - inaczej działa to jak alledrogo a tego nikt tu nie chce :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!