Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ogrzewania a raczej jego brak choc nie do kon


Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem z ogrzewaniemw mojej megane coupe rocznik 96

problem polega na tym ze raz ogrzewanie jest działa kilka dni czasami tylko jedno właczenie a potem znowu po właczeni ogrzewania nic sie nie dzieje

dodam ze zgasło podswietlanie panelu grzewczego rozkrecilem go i spalone sa dwie zarówki te co podswietlaja przełacznik z regulacja siły nawiewu (liczby od 0 do 4)

moze ktos wie co to moze byc i mi podpowie zebym wiedział jak sie za to zabrac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od niedawna stałem się posiadaczem Renault Megane Scenic 1998 1,6 i mam podobny problem . Ogrzewanie w samochodzie nie działa wcale . Odpowietrzałem go kilkakrotnie(nie wiem może żle to robie ale znalazłem odpowietrznik tylko jeden na rurze , a może jest ich wiecej) , przedmuchałem nagrzewnicę , wymieniłem termostat a ogrzewanie dalej nie działa . Może to coś z elektroniką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.posiadam megane scenic98 .mam problem z ogrzewaniem polega on na tym , że przy małych prędkościach czyl ipodczas jazdy po mieście działa bez zarzutu . Ale ostatnio miałem wypad w dłuższą trasę i na autostradzie traciło swoją moc grzało bardzo delikatnie . Sam nawiew działa bez zarzutu ale temperatura jest bardzo niska . bardzo proszę o poradę i z góry dziękuję . io .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie prawidłowo, wyglądało by, że to nie nagrzewnica skoro przy miejskiej jeździe jest cieplutko, raczej coś z dolotem powietrza i jego przepływem przez nagrzewnicę :-/ Obaczymy, może ktoś coś podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gruz81, przerabiałem to u siebie i to taż jest problem termostatu - już sie nie domyka i cały czas coś puszcza na duży obieg. W trasie kiedy pęd powietrza idzie regularnie na chłodnice daje to duży efekt (a na wskaźniku różnica pół kreski) - jak nie chcesz sie w to teraz bawić zakryj 1/3 dołu chłodnicy tekturką i od razu poczujesz różnice - tyle że w mieście wiatrak nie będzie miał takiej samej siły przedmuchu.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jest cos takiego mialem juz 3 termostaty w mojej megance i na wszystkich wskazowka stala na srodku ale ostatnio wymienilem cala obudowe z termostatem taki zamiennik bo orginalna popekala i puszczala wode i teraz wskazowka na nagrzanym silniku utrzymuje sie w przedziele miedzy 2 a 3 kreska ale jak stoje dluzej w korku to wtedy dochodzi i polowy skali ale jak tylko zaczne jechac znowu spada miedzy 2 a 3 kreske. po podpieciu do kompa gosc powiedial ze temp. plynu chlodzacego jest prawidlowa i ze nie ma sie czym martwic ze silnik niedogrzany, ale troche mi sie to nie podoba, co o tym sadzicie czy to moze byc wadliwy termostat czy poprost tak dziala???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gemini222, w 2.0 8v są dwa czujniki temp - jeden na zegary drugi do komputera. Biorąc pod uwagę wiek auta może tak być, że ten co idzie na zegary daje przekłamane wyniki o ileś %. Stąd wydaje Ci się, że temp jest nieprawidłowa, a w rzeczywistości jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. To moja pierwsza zima w scenicu i nasuwają mi sie pewne pytania. Czy wasze auta obecnie dobrze grzeją, bo u mnie było ok przy temp. do -7 i w miescie i na trasie. Z nawiewów lecialo gorące powietrze jak trzeba :mrgreen: . ale dzis w drodze do i z pracy przy -10, -13 lecialo tylko letnie powietrze i z czasem nic się nie poprawialo. Wskazowkę normalnie mam powyżej 2 kreski a dziś doszła tylko do 2-giej.

Drugie pytanie dotyczy nawiewu na nogi. Nadmuch jest bardzo slaby, lewa noga marznie :shock: . Też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!