Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ogrzewania a raczej jego brak choc nie do kon


Rekomendowane odpowiedzi

biegi I i II dmucha ale bardzo słabo,

Zacznij od wymiany filtra pp.

 

wielkie dzięki, właśnie wróciłem z garażu, gdzie "wyszarpałem" filtr pp. ważył chyba z kilogram i pełno w nim było dobra wszelakiego.

Czy bez filtra pp można jeździć - przynajmniej chwilę - ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ja tępy-taki wstyd :mrgreen: miałem pokrętło skręcone' date=' bo w trasie gorąco było. Dziś przy -17 nie było problemu z ogrzewaniem :mrgreen: . Ale problem słabego nadmuchu na nogi ciągle mnie nurtuje- czy tak mają sceniki?

 

[ Dodano: 2009-01-06, 23:36 ]

jutsu1000 ziomal-jesli przewody idące do i z nagrzewnicy masz gorące to musi być wina nagrzewnicy-innego wyjścia nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kammat1, nie jestem pewien, (nie jestem specem od LPG) ale czy w "sekwencji" masz ogrzewany cieczą parownik :mrgreen: Może to właśnie jest przyczyną, że gdy spadają obroty silnika, pompa podaje niższe ciśnienie, a płyn nie dociera pełnym strumieniem do nagrzewnicy bo jest obejście na tej nitce właśnie przez parownik. To tylko takie moje przypuszczenie w próbie wyjaśnienia problemu. Dopuszczam, że jestem w błędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo brak ciepła a temp. silnika prawidlowa .Prosta sprawa byla u mnie odkrecilem zaciski od nagrzewnicy przyplyw i odplyw do jednego wąż ogrodowy i pod wcisnelem wode pod cisnieniem przelecialo bez problemu. Spuścilem cały płyn i nalałem nowy , odpowietrzyłem i o dziwo zaczeło grzać :mrgreen: moze komuś to pomoze jak mi :mrgreen: Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kammat1, masz prawdopodobnie pęcherz powietrza w obwodzie nagrzewnicy, który przy niższych obrotach blokuje pełny przepływ przez nagrzewnicę. Przy wyższych obrotach pęcherz powietrza trochę się przemieszcza pozwala to na większy przepływ cieczy, ale też niepełny. Jak masz dostęp to zsuń przewód zasilający z króćca nagrzewnicy i sprawdz czy jest tam powietrze, jak pojawi się ciecz przewód nasuń na króciec nagrzewnicy i sprawdz czy będzie ogrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny problem z ogrzewaniem i niewiem co to może byc.... Działa mi jedynie 1 i 3 bieg dmuchawy. 2 i 4 niechce ruszyć :/ Dodam że jeden z mechaników stwierdził że skoro mam bsi walniete to może to jest właśnie jakoś powiązane i dlatego niedziała 2 i 4 bieg ogrzewania. Ma ktoś pomysł co to może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!już myślałem,że skończył się problem z ogrzewaniem,i połowicznie tak jest...ciepłe powietrze leci z nawiewu,przewody odchodzące od termostatu gorące...ale temperatura wskakuje max na pierwszą kreskę poczym raptownie spada na dół i już nie wstaje.Czyżby termostat?Czy coś przy liczniku?Wczoraj padł prędkościomierz,ale po odgięciu bolczyków we wtyczce licznika chodzi pięknie,tylko temp. silnika wciąż na ''zero'' :cry:

c4d8f5585fc6f261med.jpg

Dziś znowu dobrałem się do licznika,okazało się,że jeden z zacisków we wtyczce był podgięty,i dlatego wskazówka opadła całkiem.teraz po zrobieniu 20 km jest tak:

3764b678bb3d89e4med.jpg

Czy tak już może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś po wymianie termostatu,i płynu chłodzącego stwierdzam,że temperaturka,jest na takim samym poziomie jak wyżej na zdjęciu.Odpowietrzałem układ,z nawiewu jest ciepełko.Piłowałem trochę silnik,wentylator się załączył,i temperaturka utrzymuje się nieco powyżej trzeciej kreski.Niemam narazie okazji zrobić stu kilometrów ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli temp. jest taka jak na zdj.2 to jest OK, i tak ma być, przynajmniej u mnie tak się utrzymuje. Generalnie wentylator powinien się włączyć gdy wskazówka dojdzie do 4 kreski, przynajmniej moje tak się zachowuje. Z tym, że te 20 km to trochę dużo, u mnie , 3 kreska osiągana jest po przejechaniu max 5 km, w takich warunkach jak obecnie czyli ok 0-2 °C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z ogrzewaniemw mojej megane coupe rocznik 96

problem polega na tym ze raz ogrzewanie jest działa kilka dni czasami tylko jedno właczenie a potem znowu po właczeni ogrzewania nic sie nie dzieje

dodam ze zgasło podswietlanie panelu grzewczego rozkrecilem go i spalone sa dwie zarówki te co podswietlaja przełacznik z regulacja siły nawiewu (liczby od 0 do 4)

moze ktos wie co to moze byc i mi podpowie zebym wiedział jak sie za to zabrac

 

Z mojego doswidczenia to powiem ci ze to nagrzewnica....po prostu ma za maly obieg czyli jest czesciowo zapchana. ja wyleczylem swoja bez wyciagania. Odkrecasz przwody doprwadzajace plyn potem proboj "przedmuchac" nagrzewnice kompresorem( na przemian wlot i wylot plynu z nagrzewnicy)....mnie pomoglo...to napisalrm co wiem.... <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. Mam podobny problem. Moje megane też nie grzeje na postoju a w trasie grzeje pięknie. Wymieniłem pompę wody, termostat ale nadal problem pozostaje. Czujnik temperatury też jest jakiś dziwny. Jak autko się nagrzej to wskazówka jest gdzieś na środkowej kresce a później spada na drugą i tak chodzi. Pomocy.

 

Proszę stosować się do zasad pisowni określonych w regulaminie forum.

Proszę też czasem zastosować kropkę, przecinek czy też inny znak przestankowy :!:

Poprawiłem aby było bardziej zrozumiałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!