Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Alarm fabryczny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

Jak widzicie jestem nowy :roll: wiec prosze o wyrozumialość...

 

Mam do Was pytanko:

 

Czy jest jakaś możliwość ustawienia dźwięków podczas otwierania i zamykania samochodu?? Dodam ze autko to Megi II ph II wersja Lux Priv 1.9dCi... + HF + alarm jak mniemam fabryczny...

Bo wlaśnie problem jest w tym, że zamkne auto(z klamki - karta HF), ale przez roztargnienie nie pamietam czy to zrobiłem i sie czasem musze wracać zeby sprawdzić... Mysle ze słysząc jakies (peebb) albo coś w tym stylu, czasem zaoszczędziłbym sobie wracania i sprawdzania...

 

Jakieś porady...? Wszystko mile widziane :mrgreen:

 

PS. biorąc pod uwagę że to 1-szy post, mam NADZIEJĘ ze nie nabroiłem zbyt wiele :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może sie mylę, ale z tego co wiem Renault nie montuje alarmów tzw. fabrycznych. Jest tylko kostka pod podpiecia alarmu, który mozna sobie założyć. Dźwięk przy zamykaniu nie bardzo wydaje się potrzebny. Jest sygnał świetlny. A jak nie jest się pewnym zamknięcia, to w momencie zamknięcia gasną wszelkie wskaźniki i światła wewnątrz kabiny oraz zapala się swiatełko zamknięcia samochodu (na przycisku wewnątąrz zamykającym manulanie auto) Poza tym mozna z pilota zamknąć powtórnie - jak nie bedzie reakcji to auto zamkniete. Pozdrawaim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze... już długo o tym szukam i nic nigdzie nie znalazłem...

Mowiąc "alarm fabryczny" chodziło mi niekoniecznie o taki wyprodukowany przez Renault, ale o taki jaki Renault seryjnie montuje w swoich samochodach - oczywiście jesli klient kupuje i sobie tego życzy...

Wcześniej miałem Megi I '94 i tam właśnie taki alarm był - wyprodukowany przez firme "Cobra" ale montowany w ASO czyli po mojemu: fabryczny :mrgreen: ... I tam był taki "bajer" :mrgreen: jak sygnalizacja dźwiękowa...

 

Mogę się mylić ale, chyba nie mają niewiadomo ile różnych modeli alarmów od wielu różnych producentów :-P

 

Co do sygnałów świetlnych to niby są ale latem w słoneczny dzień wcale nie tak prosto to zauważyć, zwłaszcza gdy się to robi odruchowo + światełek w środku to już wogóle nie widać.

 

A co do zamykania z pilota to hmm... nie po to jest HF żeby latać z hands full :)

 

 

PS. ciągle wierze że odkryje tą tajemnice... za dzień, może dwa... :)

a tak serio to poprostu czasem sam się "gryzę" czy zamknąłem czy nie i musze leciec pod blok sprawdzić - a człowiek już coraz starszy - nogi nie te :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem zaoszczędziłbym sobie wracania i sprawdzania...

Czasem lepiej się wrócić i sprawdzić niżli zostawić otwarte.

Bywały przypadki, że ktoś właśnie usłyszał bipi i sobie poszedł bez zerknięcia czy zamek się zamknął, a potem zdziwiony był jak wraca, a autko owszem, alarm włączony ale zamki/drzwi otwarte :mrgreen: Czasami lepiej pociągnąć za klamkę i mieć pewność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś przeczytałem (nie pamietam gdzie) że obecnie zgodnie z wymogami UE nie można stosować w żadnym alarmie głośnego potwierdzania załączenia i wyłączenia alarmu i takie alarmy nie są dopuszczone do sprzedaży. Zgodne z wymogami UE potwierdzenie wyłączenia i włączenia alarmu jest możliwe tylko kierunkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!