Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

2l 16v obroty silnika za małe?


DARKOM

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie prosze o pomoc (bo szukałem o obrotach i nigdzie nie znalazłem odpowiedzi o tym silniku) chodzi mi o to jakie powinny być prawidłowe obroty na biegu jałowym w scenicu benzynowym z 2 l silnikiem 16v .

W tej chwili mam na biegu jałowym mam około 500 obrotów i czasami potrafi silniczek sie wyłaczyc.Jak można podkręcić ew obroty ? tylko przez kompa w serwisie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowe obroty na biegu jałowym klasują się w przedziale 750-800 obr/min. i nie podlegają żadnej regulacji manualnej. Wszystkim steruje elektronika - komp. w połączeniu z szeregiem czujników. O ile pamiętam posiadasz instalację gazową i to tu szukał bym prawdopodobnej przyczyny spadania obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obroty są równe nie falują tylko przy takich obrotach czasami czuć małe telepanie :-/ no i kilka razy silnik zgasł :-? wiec mysle ze krokowy jest ok :shock: gadałem z mechanikiem i odradzał podciąganie obrotów na lince a tylko przez kompa :roll:

a obroty takie same na pb i lpg :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cewki po przegladzie i stwierdzono że nie można ich zajechac ponoć :mrgreen: :shock: bo są jakies lepsze wstawione w silnikach 2l nie pamietam nazwy :shock: wiec myslę że wystarczy podłączyc kompa i podciągnąć obroty ale chetnie wysłucham opinii wiekszych wyjadaczy w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tym samym silniku, też przy gazie też zauważyłem że nierówno pracuje. Zajrzyj do filtra powietrza, dzieją się tam zapewne nieciekawe rzeczy. Ja wymieniłem i jest poprawa, jednak czasami na luzie zdarzy mu się przygasnąć. Na benzynie i gazie tak samo się zachowywał, może jeszcze świece trzeba zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no sprawdze to ale jak predzej pisałem ze na jałowych mam 500 obrotów tylko i raczej to bedzie przyczyna ,jak podkrece obroty w serwisie to dam znac.Asilnik troszke nie równo pracuje bo własnie za małe obroty są chyba ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym obrotów nie ruszał, jeśli było dobrze, a było na pewno to przyczyna musi być inna. Podnosząc obroty tylko możesz pogorszyć sprawę bo nie usuniesz usterki, a tylko ją zakamuflujesz :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie byłem u speca i powiedział ze raczej podciągnięcie obrotów przez kompa nic nie da i przyczyna leży gdzie indziej :-/ po nowym roku ustawie sie na wizyte i zobaczymy co jest.Wiec dalsze sugestie w tym temacie jak najbardziej wskazane bo może uda mi sie samemu jakoś to rozwiazac :shock:

a obroty miałem takie cały czas od kiedy autko kupiłem :-o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałeś już ten filtr powietrza? U mnie było pełno liści i innych brudów. Nie jest ten dolot dobrze pomyślany :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darkom wymień swiece jak nie wiesz kiedy były wymieniane u mnie tez obrotu były male 500 i poniżej gasł a po wymianie 750 mialem swiece championa a teraz mam Ngk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr sprawdzałem ,jest ok.

I wyszedł mały babol... Takie wielkie cyferki a ja chyba slepy :shock: :mrgreen: w poprzednich autkach obroty silnika zaczynały sie od 0 a w scenicu od 5 i okazało sie że obroty wedle tego są ok bo na jałowym wskazówka jest miedzy 5-00 a 1-000 :) wiec wychodzi ze sa 750-800 :shock: jak ja tej 5 na poczatku nie widziałem hehe.

Ale fakt faktem ze czasami autko zgasnie na jałowych obrotach i pewnie porady tak czy siak sie przydadzą.Po nowym roku zmienie swiece (jakie polecacie Ngk-do silnika zasilanym lpg?)

Jeszcze raz przepraszam za moją pomyłkę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Przepraszam że odświeżę,

DARKOM wymieniłeś może już świece? jak silnik pracuje? U mnie po stracie silnika (np po nocy) obroty silnika strasznie falują i nawet często gaśnie jałowym.

Niewiem co z tym zrobić.

Czytałem posty wyżej i tyle może być przyczyn....

 

Gdzie pod maską szukać silnika krokowego? moze jakieś zdjęcie ktoś ma ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie na przy rozgrzanym silniku praca silnika staje się nierówna i obroty spadają do jakiś 600 . Na komputerze wyszedł błąd prędkość obrotów. Może ktoś wie co to znaczy i co może być tego przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!