Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Benzyna w 1.5 DCI


q_m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie pytajcie dlaczego, bo sam nie wiem, jako przyczynę można podać nieuwagę...

Tak więc jak w baku zostało mi jakieś 7-10 l (zasięgu zostało mi jakieś 150 km) postanowiłem zatankować. Zajechałem do BP, zacząłem kombinować przy dystrybutorze, w końcu zdecydowałem się na jakieś i zacząłem nalewać benzynę 98. Pokapowałem się przy 5,3 litra.... ponieważ to była niedziela i nikt mi by nie pomógł tego zlać z baku, to postanowiłem dolać do pełna ropy, no i nalałem. Wychodzi na to, ze mniej niż 10% paliwa to benzyna.

Od tego czasu przejechałem 130 km, nic się nie działo, zatankowałem 7l pod korek i dalej przejechałem 30 km.

Pytanie mam - co zrobić teraz, czy:

1. wyjeździć to co mam teraz i dolać czystej ropy

2. jeździć tak jak teraz i tankować po 10 litrów

3. pojechać do serwisu i poprosić o wylanie tego i przepłukanie całego układu....

 

Przy najbliższym przeglądzie wymienić tak czy inaczej filtr paliwa trzeba...

Samochód jest na gwarancji i wolałbym pkt 3 w autoryzowanym serwisie nie robić...

Naczytałem się, ze to niby nie szkodzi przy takich proporcjach mieszanki, ale raczej w starszych silnikach. Poradźcie co robić proszę, bo wolałbym teraz zapobiec, a nie naprawiać za górę kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na Twoim miejscu dolewał bym ROPY na BP a dokładnie BP ULTIMATE tą lepsza po 5 litrów tak aby jak najszybciej zmniejszyś steżenie paliwa w ropie. Moj znajomyu zrobił to samo w 1,5 dci ktoa miała przejechane 100000 i nic sie nie stało wszystko było ok a przy wymianie oleju wymienił bym filtr ropy :mrgreen:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko ja bym spuścił napęd i wlał czysty (niewstrząśnięty niemieszany :mrgreen: ).

Stracisz trochę pln-ów na tej ropie, a może ją komuś opchniesz do starszego diesla.

Wymiana wtryskiwaczy jednak będzie droższa niż strata tego paliwa, które masz teraz.

To moje zdanie, wujek przerobił temat w Chryslerze Voyagerze i zostawił sporo talarów w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię jak proponujecie :mrgreen: Po przekopaniu się przez inet stwierdzić można, że jakość początkowej mieszanki nie jest gorsza niż super paliwa w carrefour czy innym hipermarkecie z dennie tanim paliwem, czyli zakładając, że od teraz będę myślał na stacji powinno być ok :)

 

Dam znac za miesiąc, jak idzie :)

 

Pozdrawiam i dzięki

 

[ Dodano: 2009-03-04, 09:12 ]

No i jeżdżę, tyle że od teraz patrzę 3 razy, co leję :) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!