Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

spadek mocy silnika


harmond

Rekomendowane odpowiedzi

witam .

:) od jakiegoś czasu zauważyłem że silnik w mojej renacie 1,6 e 90KM 98r.coś jakby osłabł.

eksploatuję go tak jak zawsze paliwo z jednej stacji ,a ona normalnie nie ma siły!

co może by powodem, albo co jest najczęstszym powodem takiego spadku mocy.

czy to może byc wina świec?

nie wymieniałem ich odkąd ją kupiłem tj.2 lata a poprzedni właściciel też nie wiem kiedy to robił,czy w ogóle zmieniał?

proszę o jakiąś mądrą radę.

pozdro wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo na 3.5gara! serio gadam, cewka moze dawac iskre na 1 lub 2 gary mniej wiecej jak totolotek. w druga strone wykonczenia: dwa gary moga pasc, ale po odpieciu jednej fajki, drugi gar zaczyna chodzic (przypadek kumpla) - cewka ma mocy tylko na ledwo jeden gar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może Ci np rozrząd przeskoczył? nie pali Ci więcej?

Gdyby przeskoczyl Ci rozrzad, to oprocz spadku mocy, powinienes slyszec zupelnie inny dzwiek pracy silnika, charakterystyczny dla diesli a nie dla silnika benzynowego. Przynajmniej ja tak mialem jak mi zle rozrzad zalozyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

bronius,WItam mam problem z meganką 1,6 16v Silnik nie ma mocy pali jak smok ...... napisałeś że może to być wina przestawionego rozrządu ... czy są to właśnie takie objawy ?? Może napomnę że jak kupowałem ten samochód było ok .. później wymieniłem rozrząd w ASO i po jakoś po tem pojawiły się te problemy .. choć nie mogę tego zagwarantować .....

Mama może jeszcze jedno pytanie czy sprawdzenie czy to nie jest wina rozrządu wąże się z wymianą rozrządu ??

 

Acha może dodam że mój ojciec ma taki sam silnik i jego działa jak błyskawica... średnie spalanie to ponad 9 litrów , u mojego ojca to 7,2 litra. Silnik działa głośno i nie ma mocy czasami przyciskam pedał gazu do deski i poza głośną pracą prawie nic to nie daje.. generalnie silnik jakoś dziwnie mruczy szczególnie po dodaniu gazu.

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam ten temat oraz na przyszłość używanie szukajki

 

a co do przestawionego rozrządu to:

-spadek obrotów i brak mocy

-chodzi jak traktor

-dużo pali i się dławi

-kłopoty z odpalaniem

 

bardzo często rozrząd przeskakuje przy zapalaniu na pych i przy bardzo ostrej i gwałtownej redukcji

 

 

poza tym sprawdź stan filtrów, sondy lambda, cewek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!