Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klekotanie


Mil3k6

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj o godzinie 17 było około -14 stopni ,tak pokazywał mi komp. Po 9 godzinach w pracy zapaliłem Renatke bez problemu ale okazało sie ze pracuje jak stary mercedes beczka klekotała niemiłosierernie czy to normalne ??? dopiero jak dojechałem do domu było troche lepiej oczywiscie po rozgrzaniu było normalnie . Czy wy tez tak macie w swoich 1,9 dci :mrgreen:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze mi powiedzcie że to jest bez żadnego uszczerbku dla silnika. Opał,mixol, aż mi ciarki przeszły. Zastanówcie się ile może kosztować usterka. Po co kombinować i co to pomaga?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co lejecie ten mixol co on dale ??? bo jakos nie moge sobie przypomniec co da mi to w dieslu :):mrgreen::)

 

[ Dodano: 2009-01-06, 11:21 ]

a moze ktos z was poleci jakis dobry srodek do DCI na zieme aby ropa nie zamarzła i lepiej silnik pracował czyli nie klekotał tak :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klekoczą wtryski ja leje mixol od momentu jak powiedzieli ze mam wtryski do wymiany

jak na razie śmigam już z 40 tys i jest ok żeby ropa nie zamarzała musisz coś kopic

nie bardzo wiem jaki preparat zatrzymuje wytrącanie parafin

 

[ Dodano: 2009-01-06, 13:32 ]

Ja się przekonałem ja zatankowałem ropę na stacji benzynowej na Ukrainie

dojechałem 10 km do granicy i komunikat sprawdź wtryski zatarła się pompa

a ja się dziwiłem czemu sprzedawca mi wciskał olej żebym dolał ale

człowiek uczy się na swoich błędach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo wiem jaki preparat zatrzymuje wytrącanie parafin

Tylko po co jak na stacjach jest paliwo tzw. zimowe - oczywiście jak się leje odpowiednie. :)

Ja się przekonałem ja zatankowałem ropę na stacji benzynowej na Ukrainie

To mnie już nie dziwi dlaczego się zatarła. :mrgreen: Powodzenia i dalej lej ten opał :mrgreen: Wiem wiem - jakoś trzeba się z tego kraju potem wydostać ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Niestety, ale silniki dCi są wymagające i marudzące jak panienki na wydaniu. Z tego powodu należy lać paliwa tylko premium i nie będzie problemów. Sam to przerabiałem lejąc tylko zwykłe paliwa ON nawet na stacjach BP czy Shell. Wg mojego doświadczenia oprócz sieci paliwowej należy również przetestować konkretną stację paliwową. Ja tak zrobiłem i uważam, że najlepszym paliwem na zimę jest Statoil zimowy. Natomiast z letnich - cokolwiek z sieci markowych oraz dodatek do czyszczenia układu paliwowego STP co 5k.

 

Co do klekotania/drgania silnika na biegu jałowym udzielającego się całemu nadwoziu to może być poduszka zawieszenia silnika. Mi padła przy 90k. Po wymianie - odglos pracy jak przy nowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!