Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Ciężarowy ?


DARKOM

Rekomendowane odpowiedzi

O czym wy koledzy mówicie, czasy kratki już się dawno skończyły, nie jest wymagana i nikt o to nie pyta.

I tu sie mylisz. W grudniu Polska przegrała sprawę przed trybunałem europejskim i wracają właśnie czasy kratek. Dzięki temu wyrokowi sam wystąpiłem do skarbowego o zwrot vat, którego w myśl przepisow z 2004 nie moglem odliczać od faktur za paliwo.

A do tego ograniczenia w ruchu jak dla ciężarówki - inny limit prędkości, zakaz wyprzedzania, zakaz wjazdu w niektóre uliczki itp.

Sorki, ale to bzdura. Do 3.5 tony jeździsz tak samo niezależnie czy Mercedesem Sprinterem, Żukiem czy Megane.

Gość w Punto II z kratką został przegoniony do kolejki TIRów. Minę miał nietęgą.

Albo coś ściemniasz, albo gościu frajer - wielokrotnie przekraczałem swoją "ciężarówą" przejścia graniczne i uwierz mi - nigdzie samochody z kratką w kolejce TIRów nie stoją, ja również nigdy nie byłem o to proszony...

 

Na koniec jeszcze tylko drobny komentarz - mi kratka osobiście nigdy nie przeszkadzała, a wręcz pomagała bo mogłem pakować bagażnik po dach. Cztery osoby to już inna sprawa i jak ktoś chce wozić 5 to nie ma rady - musi przerabiać na osobówkę. Poza tym nie ma żadnych innych niedogodności w posiadaniu "ciężarówki". Dodam tylko że z kratką śmigam od 2001 roku. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie ograniczenia ??? kto na oko Ci stwierdzi ze to auto ciężarowe :mrgreen: :-P i moim zdaniem lepiej przy sprzedaży jest bo ktos mający firmę bedzie mógł sobie vat odliczyc 8-)

i jeszcze raz przypominam ze mam w dowodzie wbite 5 osób,dzis twardy odbierałem i jest tak samo :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coolesh: akurat tego punciaka to na własne oczy widziałem i uwierzyć nie mogłem ale go przegonili, może jakiś nadgorliwy pogranicznik był :mrgreen:

 

Akurat mi krata nie przeszkadza bo właśnie umożliwia pakowanie do dachu i zabezpiecza przed popieszczeniem przez ładunek.

 

Scenika I akurat nie mam wpakowanego w firmę a przerobiłem z ciężarowego bo był na 4 osoby tylko zarejestrowany. Mam cichą nadzieję że przepisy zmienią się na tyle że wreszcie będę mógł odliczać VAT i od samochodu i od paliwa. I że do tego celu nie będę musiał kupować pickupa bo w moim przyadku jest niepraktyczny :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pizza: ja tylko napisałem że uwierzyć nie mogę, może koleś się pokłócił i zrobili mu na złość... VAT już możesz od paliwa odliczać - zadzwoń do KIP (krajowa informacja podatkowa) to się przekonasz - tyle że jeśli masz w dowodzie "osobowy" to może być problem

 

DARKOM, zeby ktos sobie mogl vat odliczyć jak od Ciebie furę kupi to musiałbyś mu najpierw fakturę VAT wystawić. Jeśli nie prowadzisz firmy to sorki, ale nie da rady. Inaczej byłby extra sposób na wyłudzanie vatu z urzędów. Ludzie sprzedawaliby po 100 razy te same samochody w trójkącikach znajomych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu sie mylisz. W grudniu Polska przegrała sprawę przed trybunałem europejskim i wracają właśnie czasy kratek. Dzięki temu wyrokowi sam wystąpiłem do skarbowego o zwrot vat, którego w myśl przepisow z 2004 nie moglem odliczać od faktur za paliwo.

No i co z tego? Auto mam do użytku prywatnego więc Vat-u sobie nie odliczę choćbym chciał :cry: Po za tym wcale nie oznacza to, że autko musi być zarejestrowane jako ciężarowe, odrębne przepisy mówią o tym na jakich warunkach można odliczyć VAT od ceny zakupu i paliwa. Ale to wszystko dotyczy tylko i wyłącznie użytkowania auta w firmie, a nie przez osobę prywatną. Po za tym moje pomimo że jest "ciężarówką" jest zarejestrowane na 5 osób. A kratki nie ma i nie było. Po za tym policji nie interesuje czy jest kratka, czy jej nie ma, jeżeli auto jest zarejestrowane na osobę prywatną bo nic się z tym nie wiąże. to samo tyczy się aut zarejestrowanych na firmę. Jeżeli wszystkie papiery są w porządku to nic po za tym ich nie obchodzi. Powalić się może jedynie urząd skarbowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, wydaje mi się ze jakby się uparł jakiś wredny gliniarz to mógłbyś za brak kraty stracić dowód rejestracyjny. To że jej nie ma i nie było nie jest okolicznością łagodzącą. Poza tym to że napisałem że wracają czasy kratek oznacza tylko i wyłącznie tyle, że wkrótce znowu zacznie się sprawdzanie kto powinien kratke mieć a jej nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!