Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Megane Grand Tour 1,5 diesel. Gdy było -19 to nawet po przejechaniu 50 km w środku nie było na tyle ciepło, aby ściągnąć kurtkę i czapkę.

Samochód ma pół roku i jest po przeglądzie i po wymianie filtra kabinowego.

Czy wszystkie modele tak mają?

Przecież to tragedia. Żona ma Mercedesa A 170CDI. Przy -19 po 5 km w środku ciepło, a po 10 km wręcz upał.

Kiedyś miałem Ładę i tam ogrzewanie dawało sobie radę z -30 stopniami na zewnątrz.

Gdyby nie to, że jest to służbowy samochód to sprzedałbym to dziadostwo od razu.

 

A może ktoś wie co zrobić, aby nowoczesny samochód miał ogrzewanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystkie modele tak mają?

U mnie jest cieplutko,a wręcz gorąco

Gdyby nie to, że jest to służbowy samochód to sprzedałbym to dziadostwo od razu.

To zgłoś to w firmie i niech oddadzą do serwisu, bo zamarzniesz, brrrrrr

 

A tak trochę poważniej, to da się to rozwiązać, wszystko jest opisane na forum (termostat, nagrzewnica, pompa "wody" = cieczy chłodzącej)

Użyj wyszukiwarki na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waldi103, sprawdź, czy oba przewody idące do nagrzwenicy są gorące, jeżeli tak, to trzeba spradzić działanie klapki zmieniającej ilość powietrza kierowaną przez nagrzewnicę.

Jeżeli jeden jest gorący, a drugi wyraźnie chłodniejszy lub oba są zimne, to oznacza za małą ilość płynu w obiegu lub zapowietrzony obwód nagrzewnicy (przewody + nagrzewnica).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
wszystko jest opisane na forum (termostat, nagrzewnica, pompa "wody" = cieczy chłodzącej)
nie wszystko - nie znalazłem opisu odpowietrzników dla megi II z silnikiem 1.4 16V ... może źle szukałem, ale koledzy piszą o odpowietrznikach, których nie widziałem u siebie, za to mam jakiś odpowietrznik na przegrodzie przedziału silnika ... odpowietrzanie nim powoduje, że płyn leci, a powietrze nadal jest ciepłe, a nie gorące :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!