Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pare pytań dotyczących elektroniki w Megane


SławekPoznań

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowym użytkownikiem tutaj oraz szczęśliwym posiadaczem Megane II chyba phI 1.6 16V 3D(rok produkcji 2002):

nie moge odszukać tutaj na forum paru rzeczy.

1. Jak włączyć opcje opisaną w instrukcji ryglowanie drzwi w instrukcji napisane jest że ryglowanie dwa razy nacisnac przycisk na klamce lub karcie a u mnie tylko domyka szyby ?

2. Czy istnieje jakiś myk aby przy zamykaniu drzwi domykały sie także lusterka ?

3. HandsFree czy jest możliwe ustawienie tak aby drzwi otwierały sie nie wkladajac ręke za klamke tylko przy zblizeniu do samochodu z karta i tak samo same sie zamykaly oddalając sie od pojazdu ?

4. Jakie głośniki(średnica, montaż) najlepiej kupić bo fabryczne troche trzeszczą ?

5. I chyba najważniejsze czy mam sie czegoś obawiać w tym aucie poniewaz ja jestem bardzo zadowolony od czasu zakupu poniewaz kupujac Megane uważam że połaczyłem fajny styl oraz rozsadną cene przy zakupie. ;-)

Pozdrawiam wszystkich użytkownikow

p.s. jeżeli już wcześniej byly poruszane takie tematy prosze chociaż nakierujcie mnie jak je odszukac dokładniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryglowanie drzwi jest po prawej stronie na wysokości przycisku "start" (po przekroczeniu chyba 8km/h powinny się automatycznie zaryglować) a na lewej manetce jest przycisk "auto", funkcje związane ze światłami i chyba z wycieraczkami, ale ja go u siebie testowałem i działa mi to tak jak zamykanie drzwi przez czujniki przy klamce, czyli nie działa :-? ...i samochód zamykam przyciskiem w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldek708 ma racje, u mnie tez lewy przycisk tylko do ustawiania światel, jeżeli chodzi o ryglowanie drzwi to mialem na myśli że jeżeli wysiadam z auta to drzwi zamykam w ten sposob ze nie mozna ich otworzyć(w razie wybicia szyby) ze środka zresztą jest to opisane w instrukcji ale niestety nie wiem jak to uruchomic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o ryglowanie drzwi to mialem na myśli że jeżeli wysiadam z auta to drzwi zamykam w ten sposob ze nie mozna ich otworzyć(w razie wybicia szyby) ze środka zresztą jest to opisane w instrukcji ale niestety nie wiem jak to uruchomic

Acha. Więc w końcu wiadomo o co chodzi :mrgreen: Funkcja ta jest dostępna tylko w niektórych krajach. Czy w Polsce???

Sposób 1

Samochód z elektryką tylnych szyb. Dwa wciśnięcia przycisku zamykania w karcie kub klamce zewn.

Sposób 2

Tylne szyby na korbkę. Przed opuszczeniem pojazdu wcisnąc dolną część przycisku obok rolki regulującej jasność podświetlenia.

Sposób 3

Ponoć nezawodny :mrgreen: Wcisnąć dwukrotnie przycisk w klamkach w drzwiach z jednej strony pojazdu np: lewy pród i lewy tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he no i właśnie Sposób 3 byłby najlepszy ale ja mam 3D a w instrukcji jest napisane że jężeli włączymy ryglowanie to mają mignać 5 razy światła awaryjne i u mnie po dwukrotnym naduszeniu czy to przy karcie czy przy klamce migną 2 lub 3 razy i wiecej nie chcą a ryglowanie nie jest załączone poniewaz od środka mozna normalnie otworzyć drzwi.

I tak dzieki za odpowiedzi ;-) może kiedyś dojdziemy do tego tutaj razem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryglowanie nie jest załączone poniewaz od środka mozna normalnie otworzyć drzwi.

Tak ma być - od środka musi się dać otworzyć. Zamknięcie ma zadziałać gdyby ktoś chciał z zewnątrz się dostać.

Dodam, że w razie wypadku (czego nie życzę) i tak powinny się otworzyć aby dało się z zewnątrz też otworzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie w MII jest funkcja zaryglowania drzwi, których nie można otwarzyć klamkami wewn. Jak juz pisałem w niektórych krajach funkcja taka jest zabroniona przepisami. Jutro sprawdzę jak to sie ma do MeganeII PL. Sposób 1 nie działa, ale może sposób 3 da radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!